Hello!! My name is Jeanine

I love to eat, travel, and eat some more! I am married to the man of my dreams and have a beautiful little girl whose smiles can brighten anyone’s day!

Latest Recipes

Latest Tweets

Najprostsze ciasteczka owsiane

Wcale nie trzeba mieć dużo czasu i pieniędzy, aby przygotować pyszne i zarazem zdrowe słodycze. Jednym z najprostszych przepisów, jaki istnieje na świecie, jest ten na owsiane ciasteczka. Aby je przygotować potrzebujemy oczywiście płatków owsianych. Do miski wsypujemy ich dwie szklanki.

Wszystko też zależy od tego, ile porcji ciastek chcemy upiec, ilość można odmierzyć dowolnie. Do tego dodajemy miód i odrobinę wody, aby wszystko się zlepiło, a także inne, dowolnie przez nas dobrane dodatki. Najczęściej wybierane są pestki słonecznika, dyni, otręby, siemię lniane, rodzynki, bądź nasionka chia i orzechy. Każdy może stworzyć ciastka z tego, co najbardziej lubi. Można dodać to powstałej masy także odrobinę rozpuszczonego oleju kokosowego. Nadaje on delikatny smak wypiekowi, a także pomaga przy formowaniu ciastek. Nakładamy je łyżką na blachę wyłożoną papierem do pieczenia.

Potem już tylko wystarczy je włożyć do rozgrzanego do 180 stopni piekarnika na około 10 minut. Długość pieczenia zależy od tego, jaką średnicę i grubość mają nasze ciastka, dlatego warto kontrolować stopień ich zarumienienia.

Składniki:

  • dwie szklanki płatków owsianych
  • 5-6 łyżek miodu
  • łyżka wody
  • orzechy, suszone owoce, chia – dowolne dodatki