Hello!! My name is Jeanine

I love to eat, travel, and eat some more! I am married to the man of my dreams and have a beautiful little girl whose smiles can brighten anyone’s day!

Latest Recipes

Latest Tweets

Szampon przeciwko siwieniu, który wybrać?

Siwienie to duży problem dla mężczyzn. Może obniżać samoocenę i wywoływać problemy natury psychologicznej. Tymczasem przyczynami siwienia są czynniki genetyczne, zła dieta, stres czy choroby. Należałoby też postawić na odpowiednią pielęgnację włosów.

Wiele osób wybiera szampon przeciw siwieniu. Na rynku jest duży ich wybór. Używanie takiego preparatu nie da efektu natychmiast, ale systematyczne stosowanie może pomóc w zniwelowaniu siwizny. Zgodnie z badaniami Polacy bardzo często sięgają po szampon na siwienie. Tymczasem jest to tylko jeden z elementów dbania o włosy. Tego rodzaju szampon może przyciemnić kolor włosów (nie zawsze równomiernie), zniwelować siwiznę, jednakże nie zahamuje procesu siwienia. Ważny jest skład takiego szamponu. Dobrze, by zawierał witaminę B, która przeciwdziała siwieniu. Taki składnik będzie zabezpieczał przed czynnikami zewnętrznymi, poprawiał strukturę włosa i wzmacniał go. Nie powinien zawierać zbyt wielu chemicznych dodatków – parabenów, konserwantów bądź innych zbytecznych dodatków. Wybierając taki szampon powinno się kierować się nie tylko reklamą, ale też poradą dermatologa, fryzjera, kosmetologa czy nawet trychologa. Czasem lepszym sposobem niż szampon może okazać się farbowanie czy też tonowanie u fryzjera. Kolejny rodzaj produktu to odsiwiacze dla mężczyzn. Producenci zapewniają, że po kilku użyciach włosy powinny odzyskać swój dawny kolor. Jak działa taki preparat? Zawiera składnik, który dostaje się w głąb włosa, reaguje z tlenem, a następnie produkuje barwnik podobny do melaniny. Odsiwiacz to rozwiązanie dla osób, które nie chcą farbować włosów. Żeby zupełnie pozbyć się siwizny, odsiwiacz trzeba używać kilka tygodni. Odsiwiacze występują w przeróżnych postaciach – w szamponie, piance, żelu, płynie czy sprayu.

Przed zastosowaniem szamponu na siwienie czy odsiwiacza warto zastanowić się, czy siwizna nie nadaje nam uroku. Można postawić na modną fryzurę i pielęgnację włosów siwych – coraz więcej firm produkuje specjalne linie kosmetyków – szamponów czy odżywek kierowanych specjalnie do posiadaczy włosów siwych. Nie zawsze zmiana koloru to najlepsze rozwiązanie. Tym bardziej że proces siwienia ciężko zatrzymać. Siwizna potrafi nadać charakteru. Ważne, by czuć się w niej komfortowo.