Hello!! My name is Jeanine

I love to eat, travel, and eat some more! I am married to the man of my dreams and have a beautiful little girl whose smiles can brighten anyone’s day!

Latest Recipes

Latest Tweets

Meble do pokoju dziecka – co wybrać?

Umeblowanie dziecięcego pokoju to dla rodziców zazwyczaj przyjemne doświadczenie. Sporo zależy od tego w jakim wieku jest dziecko. O pokoju dla niemowlaka w 100% decydują jego opiekunowie. Kierują się w tym przypadku przede wszystkim bezpieczeństwem maluszka. Do wnętrz wybierają raczej stonowane kolory. Dodatki, czy akcesoria meblowe typu uchwyty – tutaj kolor czy kształt definiuje zwykle płeć dziecka. Meble do pokoju dziecka, które dopiero co będzie poznawać świat powinny być odpowiednio zabezpieczone. Chodzi tutaj o zaokrąglone kanty bądź ochronę szuflad, tak aby niemowlak nie przyciął sobie palców. Małe dziecko nie potrzebuje zbyt wiele mebli. Na ogół jest to łóżeczko, szafa na ubrania i komoda. Za jakiś czas będzie można pomyśleć o szafce na zabawki.

Jak dobrać pokój do wieku dziecka?

Wraz z wiekiem potrzeby dziecka się zmieniają, a co za tym idzie pokój również będzie wymagał modyfikacji. Wielokrotnie dzieci w wieku przedszkolnym mają już zdefiniowane pojedyncze zainteresowania. Ułatwia to rodzicom sprawę w przekształceniu pokoju. Tapeta z ulubionym bohaterem, akcesoria wybrane przez dziecko – sprawią, że nasza pociecha będzie chętnie spędzać czas w swoim pokoju. W tym przypadku temat jaki rodzice muszą pogłębić to biurka dziecięce. Przedszkolak powinien mieć miejsce do kolorowania czy układania puzzli. Warto pamiętać, że biurko i fotel powinny być dopasowane do wzrostu dziecka. Z pewnością należy również wymienić dziecku łóżko na nieco większe ale nadal z poręczami.

Największym wyzwaniem okazuje się być dla rodziców przygotowanie pokoju młodzieżowego. Starsze dzieci często chcą o sobie decydować w każdej kwestii. Zaczynają się więc tematy sporne, m.in. kolor farby na ściany. Pokój z dziecięcego na młodzieżowy wymaga radykalnych zmian. Jeżeli już uda nam się pójść z pociechami na jakiś kompromis, kolejnym etapem będzie wyposażenie. Meble do pokoju dziecka starszego na ogół mają wiele szuflad oraz zamykanych półek. Dostępne na rynku akcesoria meblowe umożliwią nam, stworzenie wyjątkowych mebli, dostosowanych perfekcyjnie do potrzeb naszych dorastających dzieci. Jednak to nie lada wyzwanie, a raczej zadanie tylko dla wytrwałych oraz pomysłowych majsterkowiczów. Biurka dziecięce, a raczej młodzieżowe powinny być w tym samym stylu co pozostałe meble.

To samo tyczy się łóżka.

Całość powinna wyglądać nowocześnie i estetycznie. Nie ma przepisu na wystrój idealny, grunt aby wnętrze odpowiadało preferencjom naszych dzieci, a także przede wszystkim było dla nich bezpieczne. Powinny czuć się dobrze w swojej przestrzeni, co z pewnością wpłynie na ich samopoczucie.