Hello!! My name is Jeanine

I love to eat, travel, and eat some more! I am married to the man of my dreams and have a beautiful little girl whose smiles can brighten anyone’s day!

Latest Recipes

Latest Tweets

Nowoczesne zmiękczacze do wody

W przeważającej większości w naszym kraju występuje twarda woda. Ma ona niezwykle negatywny wpływ na funkcjonowanie urządzeń w naszych domach, poprzez gromadzenie się na nich osadu i kamienia. Do takich urządzeń możemy zaliczyć żelazka, elektryczne czajniki, pralki, czy zmywarki. Osady z kamienia potrafią także odkładać się w instalacji wodnej, skutkiem jest obniżenie ich wydajności, a także coraz to wyższe rachunki za prąd. A więc w jaki sposób możemy zmiękczyć wodę oraz pozbyć się problemu wyższych rachunków za wodę?

Zmiękczacze do wody

Rozwiązaniem tego palącego problemu są zmiękczacze do wody. Zmiękczacze mają to do siebie, ze generują niskie koszty eksploatacyjne i są dziecinnie proste w obsłudze. Na polskim rynku dostępnych jest wiele tego typu urządzeń, a więc można zadać sobie pytanie. Jak dobrać najlepsze zmiękczacze do wody dla własnych wymogów? Z tym częstym pytaniem zmaga się codziennie mnóstwo osób. W pierwszej kolejności musimy odpowiedzieć sobie na pytanie czy potrzebujemy zmiękczacz do wody, czy może urządzenie wielofunkcyjne. Urządzenie wielofunkcyjne przeznaczone jest do wody studziennej. Usuwa między innymi, mangan, żelazo, amoniaki oraz zawiesiny, a także tą wodę zmiękcza. Jeśli mamy na gospodarstwie studnie, to warto pomyśleć o urządzeniu wielofunkcyjnym.

Natomiast, jeżeli mamy wodę z wodociągów, to najczęściej mamy problem z kamieniem. Tutaj z pomocą nadchodzą zmiękczacze do wody. Albo są także hybrydy, które łączą w sobie funkcję kolumny węglowej, a więc oczyszczają, poprawiają smak oraz aromat wody właśnie ze zmiękczaniem. Zmiękczanie wody jest to nic innego jak uzdatnianie wody, który polega na usunięciu z wody jonów wapnia i magnezu, które są odpowiedzialne za twardość wody. Jeśli mamy problem z zapachem i posmakiem chloru, niezbędny będzie filtr węglowy.

Serwis stacji uzdatniania

Aby zwiększyć żywotność zmiękczaczy do wody należy skorzystać z oferty serwis stacji uzdatniania. Serwis stacji polega na rozruchu, wymianie zużytych podzespołów, likwidowania usterek, przeglądach, regulacjach pracy. Odpowiednie i regularne korzystanie z serwisu zmiękczaczy wody ma niebagatelne znaczenie dla zapewnienia dostaw wody o odpowiednim stopniu twardości. Brak korzystania z serwisu może powodować takie usterki jak przecieki, brak pobierania roztworu solanki, charakterystyczny wzrost zużycia wody, bądź soli na regenerację zmiękczacza.