Hello!! My name is Jeanine

I love to eat, travel, and eat some more! I am married to the man of my dreams and have a beautiful little girl whose smiles can brighten anyone’s day!

Latest Recipes

Latest Tweets

Kalki termotransferowe dla każdego

Wśród różnych modeli drukarek przemysłowych możemy znaleźć dwa rodzaje urządzeń – termiczne i termotransferowe. Te ostatnie wymagają użycia kalek termotransferowych, inaczej taśm barwiących, które mają za zadanie pod wpływem temperatury przekazać barwnik na element który akurat chcemy zadrukować. Dzięki tej technologii wydruk jest trwalszy niż w przypadku zastosowania drukarki termicznej, zatem bardzo dobrze nada się do wszelkiego rodzaju etykiet bądź kodów kreskowych. Jednakże kalki termotransferowe możemy dobierać pod względem różnych kryteriów. Niezwykle istotny jest wybór odpowiedniej kalki, dlatego że od niego zależy poprawność i jakość wydruku jaką otrzymamy.

Rodzaje kalek

Podstawowym podziałem taśm barwiących jest rozróżnienie ze względu na materiał wykonania. Kalki rozdzielamy na kalki woskowe, kalki żywiczne i kalki mieszane woskowo-żywiczne. Różnią się one właściwościami oraz rodzajami etykiet jakie możemy uzyskać. Kalki woskowe służą tylko do zadruku etykiet papierowych, które są matowe. Zadrukowanie etykiety foliowej lub błyszczącej spowoduje brak trwałości wydruku. Jest to najtańsza dostępna taśma barwiąca. Kalki żywiczne są poświęcone do zadrukowywania wszystkich etykiet foliowych oraz papierowych z połyskiem. Można naturalnie używać jej też do drukowania etykiet papierowych, jednak ze względu na cenę nie jest to opłacalne. Jest to najdroższa z taśm barwiących. Wreszcie kalki woskowo-żywiczne służą głównie do zadruku etykiet papierowych półbłyszczących. Są one bardziej ekonomicznej niż taśmy żywiczne. Istnieją także taśmy tekstylne, służące do zadrukowywania wszywek tekstylnych takich jak na przykład metki do ubrań. Innym kryterium rozróżnienia taśm barwiących jest ich szerokość oraz długość. Oczywiście w przypadku szerokości wszystko zależy od tego jak dużą etykietę pragniemy wydrukować.

Rodzaje drukarek

Kalka powinna być troszkę szersza od etykiety, ponieważ wtedy unikniemy zwijania się oraz fałdowania. Jeżeli chodzi o długość kalki to zależy ona od urządzenia jakiego używamy, w zależności od wielkości drukarki może się w niej zmieścić odpowiednio dłuższa bądź krótsza rolka taśmy. To od rodzaju drukarki najbardziej zależy rodzaj kalki jakiej użyjemy, w związku z tym przy planowaniu drukowania etykiet produktowych musimy pamiętać o odpowiednim doborze urządzenia.