Hello!! My name is Jeanine

I love to eat, travel, and eat some more! I am married to the man of my dreams and have a beautiful little girl whose smiles can brighten anyone’s day!

Latest Recipes

Latest Tweets

Jakie wybrać meble do pokoju dziecka?

Urządzając pokój dziecięcy, należy zwrócić uwagę na wiele ważnych rzeczy. Najważniejsze, w jakim wieku jest nasze dziecko oraz jakiej jest płci. Istotne są również zainteresowania dziecka. Jeśli wynajmuje mieszkanie, to wystrój pokoju do dziecka będzie dość ograniczony. Wiadomo, że nie będziemy inwestować w aranżację pomieszczeń, które nie należą do nas. Wystrój mieszkania ogranicza się wówczas do dostosowania pomieszczeń do naszych potrzeb, zgodnie z naszym gustem.

Co wybrać do pokoju dziecka?

Aranżując pokój dziecięcy dla dziecka, które jeszcze nie przyszło na świat możemy urządzić go według naszego gustu. Znając płeć przyszłego dziecka należy dobrać odpowiednią kolorystykę. W pokoju przeznaczonym dla małego dziecka powinny się znaleźć meble, ułatwiające pielęgnację maluszka. Przede wszystkim w pokoju powinna być umiejscowiona komoda z przewijakiem. W komodzie znajdzie się wystarczająco dużo miejsca na ubranka dziecięce i akcesoria do pielęgnacji. Meble do pokoju dziecka powinny również zawierać bezpieczne łóżeczko ze szczebelkami i możliwość regulacji wysokości materaca. Takie łóżeczko posłuży dziecku przez dwa, trzy najbliższe lata. Po tym czasie warto zmienić łóżeczko na większe, aby dziecko miało swobodę spania.

Najlepszy wybór dla dziecka?

W pokoju dla małego dziecka powinna znaleźć się również pojemna szafa. W szafie znajdzie się miejsce na ubranka, lecz także na zabawki, których z czasem robi się bardzo dużo. Warto kontrolować ilość zabawek oraz na bieżąco pozbywać tych, z których nasze dziecko już wyrosło. W przeciwnym razie ich ilość zacznie wymykać się spod kontroli. Z biegiem czasu, jak dziecko rośnie powinno się również modyfikować rodzaj mebli. Dziecko w wieku przedszkolnym potrzebuje stolika, na którym będzie mogło wykonywać wszelkie prace manualne. Natomiast dziecko, które rozpoczyna naukę w szkole potrzebuje biurka do odrabiania lekcji. Biurka dziecięce posiadają dodatkową funkcję przechowywania książek i akcesoriów niezbędnych do nauki.

Na potrzeby dorastającego dziecka warto wyposażyć pokój również w akcesoria meblowe, które pomogą urządzić porządek w posiadanych przez dziecko niezliczonych rzeczach.