Hello!! My name is Jeanine

I love to eat, travel, and eat some more! I am married to the man of my dreams and have a beautiful little girl whose smiles can brighten anyone’s day!

Latest Recipes

Latest Tweets

WebKids – miejsce dziecka

Jak dobrze wiemy, w ostatnim czasie internet odgrywa coraz większą rolę w naszym życiu. Jest obecny zarówno w życiu dorosłych osób, nastolatków, ale nawet i tych najmłodszych, czyli dzieci. W przypadku osób najmłodszych zdecydowaną formą, dla której internet jest stosowany to rozrywka, zabawa, a także również w jakimś stopniu edukacja. Web Kids to strony przeznaczone dla najmłodszych odbiorców, które starają się w swoim programie bawić, jednocześnie ucząc i w jakimś stopniu także wychowywać. Są to strony zrzeszające właśnie najmniejszych uczestników internetowego życia, którym często towarzyszą ich rodzice.

Strony te mogą zajmować się rożnymi aspektami od bajek, po piosenki, czytanki, kolorowanki, zabawy, naukę i wiele, wiele innych. Istotne jest to, aby rodzic obserwował dziecko i w ten sposób będzie mógł dopasować do niego najlepsze, najodpowiedniejsze dla niego treści. Kolejną kwestią są blogi i portale internetowe, ale w tym aspekcie powinniśmy się skupić już na dzieciach, które mają konkretną wiedzę, potrafią wykonywać jakieś czynności i odróżniają ludzkie zachowania, czy czynności. Blog, jak bardzo dobrze wiemy to strona internetowa, która zawiera uporządkowane, chronologiczne tematy. Myślę, że takie blogi mogą okazać się strzałem w dziesiątkę dla dzieci, które dopiero co opanowały, lub są w trakcie zdobywania swoich zdolności czytania. To mogłoby być naprawdę ciekawą alternatywą z tego względu, że dziecko może samo sobie wybrać tematykę danego bloga i czytać o tym, co je rzeczywiście interesuje. W ten sposób również może poszerzać swoje horyzonty i zdobywać dodatkową wiedzę na różne tematy. Jeżeli chodzi natomiast o kwestię związaną z portalem internetowym, to sprawa ta ma się trochę inaczej. Otóż portal internetowy to serwis informacyjny, przez który posiadamy dostęp do informacji z wielu dziedzin życia.

Jednakże warto skupić się na konkretnym rodzaju portalu, a mianowicie portalach społecznościowych. To one w ostatnich czasach zyskują coraz bardziej na popularności, dając swoim użytkownikom możliwość kontaktowania się ze sobą bez ograniczeń i wspólnego zacieśniania relacji pomiędzy sobą. Jest to niezwykle istotny aspekt każdego dziecka/nastolatka, które niebywale mocno potrzebuje stałego kontaktu ze swoimi rówieśnikami. W kwestii korzystania z internetu przez najmłodszych, warto być ostrożnym i pokazać dziecku najlepszą drogę do umiejętnego korzystania z zasobów internetowych, tak, aby internet nie stał się w przyszłości jedyną formą życia.