Hello!! My name is Jeanine

I love to eat, travel, and eat some more! I am married to the man of my dreams and have a beautiful little girl whose smiles can brighten anyone’s day!

Latest Recipes

Latest Tweets

Folia grzewcza

Rozwój techniki oraz technologi, a także coraz to większa świadomość ludzi co do wpływu poszczególnych form ogrzewania na klimat, a także restrykcyjne przepisy prawa środowiskowego skłaniają coraz liczniejsze grono ludzi do stosowania nowoczesnych, przyjaznych dla środowiska form ogrzewania domu.

Nowoczesne ogrzewanie domu

Wysoka inflacja oraz niestabilne ceny surowców wykorzystywanych do tej pory do ogrzewania domów stały się powodem, dla którego coraz więcej aktualnych posiadaczy własnego domu, ale również osób będących w trakcie budowy lub też planujących dopiero stawianie wymarzonego lokum stanęło przed koniecznością poszukiwania nowych, ekonomicznych rozwiązań na dostarczanie ciepła do wnętrza domu. Specjaliści zajmujący się na co dzień technologiami grzewczymi wskazują, iż we współczesnych czasach warto rozważyć nowoczesne, innowacyjne technologie, w tym z kręgu ekologicznych i wygodnych w eksploatacji systemów grzewczych.

Ogrzewanie prądem

Jednym z nowoczesnych, a tym samym ekonomicznych rozwiązań grzania domów okazuje się być ogrzewanie prądem. Wbrew obawom wielu zainteresowanych, metoda ta nie generuje irracjonalnie wysokich kosztów ogrzewania domu, co z pewnością przemawia na jej korzyść oraz zachęci wielu niezdecydowanych bądź wahających się, potencjalnych klientów firm zajmujących się montażem tego typu ogrzewania. Na czym polega istota ogrzewania prądem domu? Istnieje kilka podstawowych rozwiązań technologicznych opierających się na technologii ogrzewania prądem. Są to przede wszystkim:

  • ogrzewanie konwekcyjne i akumulacyjne,
  • kotły elektryczne,
  • promienniki podczerwieni,
  • piec indukcyjny,
  • piec elektrodowy,
  • elektryczne ogrzewanie podłogowe,
  • pompa ciepła.

Pomimo dość wysokich kosztów inwestycyjnych w elektryczne metody ogrzewania, po dość niedługim czasie jest szansa na zwrot inwestycji, a tym samym cieszenie się stosunkowo niewielkimi kosztami ogrzewania domu.

Folia grzewcza

Wiele osób planujących montaż ogrzewania we własnym domu rozpatruje różne opcje, w tym montaż folii cieplnych. Okazuje się, że jest to jedno z bardziej opłacalnych sposobów ogrzewania domu. Folia grzewcza funkcjonuje na podstawie cienkiego, niezwykle elastycznego grzejnika elektrycznego na podczerwień. Dodatkowo jest to materiał niezwykle wytrzymały, odporny na różnorodne uszkodzenia mechaniczne i ścieranie, dzięki czemu ryzyko nadmiernego zużywania się spada niemalże do zera.