Hello!! My name is Jeanine

I love to eat, travel, and eat some more! I am married to the man of my dreams and have a beautiful little girl whose smiles can brighten anyone’s day!

Latest Recipes

Latest Tweets

Charakter win, a sposób ich wykorzystywania

Organizacja imprez czy spotkań nie należy do najłatwiejszych zadań. Należy zapewnić swoim gościom przyjazne warunki do rozmów czy odpoczynku, a także zadbać o przekąski czy napoje. Z punktu widzenia gospodarza należy włożyć bardzo dużo wysiłku, aby miło spędzić czas. W takich okolicznościach ma się z pewnością szansę porozmawiać, podzielić przeżyciami czy też pograć w gry. Gospodarze często zastanawiają się nad tym co jest kluczem do sukcesu dobrej imprezy. Duże znaczenie odgrywają tutaj z pewnością trunki. Dorosłe osoby lubią podczas specjalnych wydarzeń skosztować alkoholu. Coraz częściej odchodzi się od propozycji wysokoprocentowych. Bardzo dużą popularnością cieszą się za to delikatniejsze opcje. Co ciekawe dotyczy to nie tylko kobiet lecz także mężczyzn. Przyjemnym i zaskakującym rozwiązaniem, które często pojawia się na stołach jest vinho verde alvarinho. Jest to wino białe o półwytrawnym charakterze. Powstaje ze szczepu alvarihno, który charakteryzuje się niezwykłą świeżością. W efekcie powstaje delikatnie musujący trunek, który może być traktowany jako napój chłodzący podczas upalnych dni. Przed jego podaniem należy jednak odpowiednio go schłodzić.

Wina to także idealna propozycja podarunku. W dzisiejszych czasach wiele osób lubi smakować te napoje, ponieważ nie posiadają zbyt dużej ilości procentów i są bardzo smaczne. Świetnie sprawdzają się w każdej porze roku. Chcąc zdecydować się na prezent w takim charakterze należy posiadać chociaż podstawową wiedzę na temat upodobań odbiorcy. Każdy ma inny gust dlatego też nie łatwo podjąć decyzję. Bezpiecznym ale także wyśmienitym wyborem jest gruner veltliner, który wyróżnia się na tle innych rozwiązań bardzo dużą popularnością. Wiele osób uważa, że posiada w sobie nutkę ostrości porównywalną do smaku pieprzu. Poza tym jest bardzo zrównoważone dlatego sprawdzi się w towarzystwie dań jak również jako urozmaicenie uroczystości. Innym równie świetnym wyborem jako podarunek dla bliskiej osoby może być prosecco brut millesimato. Delikatne wino musujące będzie świetnym uwieńczeniem urodzin, imienin lub rocznicy. Trunek posiada słomkowy kolor z niewielkimi refleksami. Zapach przypomina połączenie jabłka i gruszki. W smaku soczyste ze stonowaną kwasowością. Z takiego prezentu ucieszy się każdy smakosz win.

Wina to także coraz częściej stosowany półprodukt w trakcie przygotowywania różnego rodzaju potraw. Ich największą zaletą jest fakt, iż dodają daniom zupełnie nowego, charakterystycznego smaku. To powód, dla którego tak chętnie kucharze urozmaicają nimi zarówno pasty jak również mięsa. W tym wariancie idealnie sprawdzą się klasyczne, wytrawne wina. Nie warto ryzykować ze słodkimi odpowiednikami, ponieważ nie do każdej potrawy będzie to pasowało. Bez względu na przeznaczenie naszych win należy pamiętać o ich odpowiednim serwowaniu. Każdy rodzaj trunku wymaga zupełnie innego szkła, a także innej temperatury schłodzenia. Po zakupie napoju ze sklepu z winami należy zapoznać się z jego właściwościami. Jest to ważne jeśli chce się uzyskać satysfakcjonujący efekt. Wszystkie wina musujące można otwierać bez użycia trybuszona. W przypadku tradycyjnych wariantów jest on niezbędny. Próby innego otwarcia mogą skończyć się skaleczeniem bądź zbiciem butelki. W razie potrzeby pomocy w wyborze warto wybrać się do profesjonalnego sklepu z winami. Tam ma się szansę uzyskać sprawdzone informacje, a także korzystne propozycje. Dobrym rozwiązaniem jest także kierowanie się opiniami oraz stosunkiem ceny za wino, a jego jakością.