Hello!! My name is Jeanine

I love to eat, travel, and eat some more! I am married to the man of my dreams and have a beautiful little girl whose smiles can brighten anyone’s day!

Latest Recipes

Latest Tweets

Odkryj moc jarmużu

To warzywo zajmuje coraz ważniejsze miejsce w diecie wielu Polaków – szczególnie tych, którzy chcą w naturalny sposób wspierać swe zdrowie. Jarmuż to wartościowy dodatek, dzięki któremu zdrowa dieta nabiera ciekawszego charakteru. Kuszą nas przecież coraz ciekawsze przepisy na warzywne koktajle, znane są też przepisy na pyszne dania i sałatki, w których jarmuż pojawia się jako jeden z ważniejszych składników. Dlaczego warto włączyć to warzywo do swego menu?

Powodów, dla których warto sięgać po jarmuż możliwie jak najczęściej, jest sporo. Wiadomo, że warzywo to może każdemu z nas dostarczyć wielu witamin oraz składników mineralnych, wiadomo też, iż jarmuż jest wartościowym źródłem łatwo przyswajalnego wapnia i białka.

W jego liściach można znaleźć sporo witaminy C i E, nie brak tu również żelaza oraz przeciwutleniaczy, dzięki którym nasz organizm jest skuteczniej chroniony przed szkodliwą działalnością wolnych rodników. W jarmużu znajdziemy też sporo błonnika pokarmowego, co z kolei pozytywnie wpłynie na stan naszego przewodu pokarmowego.