Hello!! My name is Jeanine

I love to eat, travel, and eat some more! I am married to the man of my dreams and have a beautiful little girl whose smiles can brighten anyone’s day!

Latest Recipes

Latest Tweets

Sushi. Smaczne i zdrowe

Bardzo wiele osób chce skosztować czegoś, co będzie smakowało trochę inaczej, niż to, co jedzą zazwyczaj. Wtedy bardzo dobrym pomysłem jest przyjrzenie się kuchniom z innych krajów. Sushi jest daniem, które zyskało sobie bardzo dużą ilość zwolenników. Niektórzy twierdzą, że wywodzi się z Chin, a inni – że z Japonii. Niemniej jednak danie to jest bardzo smaczne i może być podawane w różnych postaciach. Najważniejsze są składniki, z których będzie się przygotowywało to danie.

Sushi warzywne jest bardzo smaczne i szczególnie polecane dla osób, które nie jadają ryb. Danie to składa się głównie z ryżu oraz różnych warzyw. Jeśli chcemy zjeść to danie przygotowane w profesjonalny sposób – warto udać się do restauracji, która je serwuje. Sushi rybne jest najbardziej popularne. Nie znajdziemy w nim zazwyczaj tylko samej ryby. Znajdują się w nim również warzywa. Jeśli jesteśmy zainteresowani zrobieniem tego dania samemu w domu – warto obejrzeć przepisy dostępne np. w Internecie.

Sos sojowy jest bardzo popularnym sosem, który wykorzystywany jest do wielu różnych dań pochodzących z Chin, czy Japonii. Ma specyficzny smak i bardzo dobrze trafia w dania pochodzące z tych regionów. Znaleźć można go w większości sklepów stacjonarnych. Można go zrobić również samodzielnie w domu. Sushi posiada naprawdę niesamowity smak i to właśnie dlatego jest tak bardzo lubiane. Przed zjedzeniem go należy dowiedzieć się, czy nie mamy żadnych przeciwwskazań zdrowotnych, aby po prostu zadbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo.