Hello!! My name is Jeanine

I love to eat, travel, and eat some more! I am married to the man of my dreams and have a beautiful little girl whose smiles can brighten anyone’s day!

Latest Recipes

Latest Tweets

Najlepsze rodzaje kalek termotransferowych

Drukarki termotransferowe występują umożliwiają trwalsze zadrukowanie etykiet niż drukarki termiczne. Do zadruku etykiet wymagają jednak użycia taśmy barwiącej. Występują trzy rodzaje taśm farbujących, które różnią się od siebie parametrami oraz właściwościami. Można wyróżnić kalki termotransferowe wosko-żywiczne, kalki woskowe i kalki żywiczne. Warto zwrócić uwagę na fakt, że każda etykieta jest z innego materiału, w związku z tym trzeba użyć odpowiedniej taśmy barwiącej, żeby druk był maksymalnie trwały i trzymał się dobrze na powierzchni.

Czym są taśmy termotransferowe?

Nie zawsze trzeba używać drogiej taśmy termotransferowej. Kalki termotransferowe woskowe wykorzystywane są jedynie do zadruku etykiet matowych papierowych. Nie można używać taśmy woskowej do foliowych etykiet, dlatego że druk nie będzie wystarczająco trwały. Warto dodać, że nie ma przy tym znaczenia, czy jest to folia PET, PP, bądź nawet PE. Kalka woskowa nie sprawdzi się też dobrze na błyszczących etykietach papierowych. Powinno się mieć na uwadze, że kalki woskowe są zdecydowanie najtańsze, dlatego cieszą się też największym zainteresowaniem. Kalki żywiczne stosuje się do zadruku foliowych etykiet. Nie licząc tego można je też wykorzystać do papierowych etykiet matowych i papierowych półbłyszczących. Trzeba jednak pamiętać, że kalki żywiczne są najdroższe ze wszystkich kalek termotransferowych, w związku z tym nie opłaca się zadrukowywać w ten sposób etykiet papierowych. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że kalka żywiczna może być także spożytkowana do etykiet tekstylnych. W takiej sytuacji należy jednak posiadać specjalną drukarkę do wszywek tekstylnych. Na szczególną uwagę zasługuje jeszcze taśma barwiąca termotransferowa woskowo-żywiczna, której używa się głównie do zadruku etykiet półbłyszczących papierowych.

Co wybrać?

Możliwy jest także wydruk na matowej etykiecie, lecz jest to niezbyt ekonomiczne, dlatego poleca się wykorzystać kalkę woskową. Zadruk wszywek tekstylnych jest możliwy przy użyciu kalek termotransferowych do tekstylnego zadruku. Barwiące kalki tekstylne pozwalają zadrukowywać nawet metki odzieżowe, dlatego są często stosowane w drukarkach półprzemysłowych oraz przemysłowych. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w sprzedaży dostępnych jest wiele rozmiarów kalek termotransferowych.