Hello!! My name is Jeanine

I love to eat, travel, and eat some more! I am married to the man of my dreams and have a beautiful little girl whose smiles can brighten anyone’s day!

Latest Recipes

Latest Tweets

Folie okienne – folie-sklep.pl

W projektowaniu luksusowych domów mieszkalnych dominuje tendencja do zapewnienia w nich maksymalnego dopływu naturalnego światła dziennego. Jest ono bardzo korzystne dla zdrowia oraz samopoczucia mieszkańców. Światło dzienne ogranicza też zapotrzebowanie na oświetlenie sztuczne, przez co oszczędza się wydatki na energię elektryczną. W związku z tym domy te buduje się z dużymi przeszkleniami od różnych stron. Czasami tafla szklana obejmuje prawie całą powierzchnię ściany.

Jednak żeby zapobiec przegrzaniu pomieszczeń podczas upalnych dni, na szybach instaluje się specjalne folie okienne. Takie folie przeciwsłoneczne nie ograniczają dostępu światła, lecz skutecznie redukują nagrzewanie się wnętrza. Są również łatwe do utrzymywania w czystości. Mogą być bezbarwne, bądź w przyjemnych dla wzroku kolorach. Bezbarwne folie okienne są całkowicie przejrzyste, zupełnie niewidoczne, a kolorowe stanowią jednocześnie ozdobę wnętrza. Duże okna sprawiają, że fragmenty mieszkania mogą być widoczne z zewnątrz. Pełną prywatność zapewni mieszkańcom folia LCD. Może ona w określonych sytuacjach ograniczać widoczność, a w innym czasie powrócić do naturalnej przejrzystości. Do tych regulacji służą specjalne sterowniki, które mogą być uruchamiane za pomocą przełącznika ściennego, pilota albo nawet smartfonu. Folia LCD jest wykonana z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii. Działa z zastosowaniem prądu elektrycznego, ale zużycie mocy jest niewielkie. Folie przeciwsłoneczne znajdują też powszechne zastosowanie w różnego typu obiektach użyteczności publicznej; nowoczesnych budynkach uczelni, szpitalach, bankach, biurowcach. Wszędzie tam, gdzie ze względu na przepisy BHP wymagane jest optymalne naświetlenie – pełne, ale niezbyt ostre. W biurowcach przeważnie instaluje się folie przeciwsłoneczne przyciemnione kolorem.

Jest to korzystne dla osób pracujących przy komputerach, ponieważ przy zbyt intensywnym oświetleniu pomieszczenia, teksty i obrazy wyświetlane na monitorach są słabo widoczne. W salach konferencyjnych, gdzie prowadzi się rozmaite szkolenia z prezentacjami na ekranach ściennych, odpowiednio dobrane folie okienne pozwalają na świetną widoczność wyświetlanych obrazów. W luksusowych hotelach, dla zapewnienia gościom pełnej intymności, stosowana jest folia LCD.