Hello!! My name is Jeanine

I love to eat, travel, and eat some more! I am married to the man of my dreams and have a beautiful little girl whose smiles can brighten anyone’s day!

Latest Recipes

Latest Tweets

Szkoła psychoterapii?

Psychoterapeuta to jeden z zawodów przyszłości. Z prostej przyczyny. W tym przypadku żywego człowieka nie da się zastąpić sztuczną inteligencją, ani pod postacią robota, ani pod żadną inną. Co dość dziwne, nie jest to zawód regulowany. Choć w najbliższej przyszłości może się to zmienić, ponieważ psychoterapeuci intensywnie o to zabiegają. Tak czy siak, trudno wyobrazić sobie, by kompletny laik nie tylko znalazł zatrudnienie jako terapeuta, ale też, co najistotniejsze mógł pomagać ludziom. Niedouczony quasi-specjalista może zrobić więcej szkody niż pożytku.

Mnóstwo osób błędnie uważa, że aby zostać psychoterapeutą, powinno się skończyć studia psychologiczne. Owszem, mogą być one pomocne, nie są jednak warunkiem koniecznym. Jeśli ktoś jest ukierunkowany na konkretny cel, lepiej gdy od razu podejmie naukę w szkole psychoterapii. Tego typu placówki znajdują się w każdym dużym mieście w Polsce. Nauka trwa przeważnie 4 lata. Całościowy kurs rozpoczyna się od psychoterapii własnej, tzw. self-experience. U podstaw tego leży kilka założeń. Przede wszystkim psychoterapeuta musi dokładnie zrozumieć i poznać proces terapeutyczny. Po drugie sam na sobie może sprawdzić jego skuteczność. Rozwinąć się dzięki niemu. Po trzecie to swego rodzaju sprawdzian. Trudno oczekiwać wyników w pracy z innymi od terapeuty, który nie jest w stanie przerobić niektórych rzeczy samemu. Następnie uczestniczy się w szkoleniu teoretycznym oraz praktycznym, tzw. superwizji, a w końcu odbywa się praktykę kliniczną. Jeśli chodzi o placówkę edukacyjną, taką jak szkoła psychoterapii Warszawa zapewnia ogromne możliwości do odbycia stażu zawodowego. Z racji tego, że tutaj znajduje się najwięcej poradni. Jeśli zaś chodzi o perspektywy ze względu na lokalizację, jakie daje szkoła psychoterapii Szczecin wyróżnia się możliwościami pomocy pacjentom niemieckim za odpowiednio wyższe stawki. Oczywiście pod warunkiem biegłej znajomości języka.

W całej Polsce jednak zapotrzebowanie na usługi psychoterapeutów systematycznie rośnie. Zatem, jeśli ktoś mieszka np. na Kujawach, a interesuje go szkoła psychoterapii Toruń będzie najlepszym kierunkiem. Bez względu na lokalizację, należy wybrać szkołę, której program jest zgodny ze standardami European Association for Psychotherapy lub Polskiej Rady Psychoterapii. To daje największe szanse na dołączenie do grona uznanych psychoterapeutów.