Hello!! My name is Jeanine

I love to eat, travel, and eat some more! I am married to the man of my dreams and have a beautiful little girl whose smiles can brighten anyone’s day!

Latest Recipes

Latest Tweets

Montaż pokryć dachowych

Dekarz to profesja, zajmująca się montażem pokryć dachowych i renowacją dachów. Korzystając z pomocy takiego specjalisty przy okazji budowy dachu można uniknąć wielu pomyłek i niedociągnięć owocujących w przyszłych latach nawet cieknącym dachem i koniecznością drogiego remontu.

Montaż pokryć dachowych odbywa się z wykorzystaniem rozmaitego rodzaju pokryć takich jak: płytki metalowe, dachówki czy blachodachówki, w przypadku dachów spadowych.

Montaż dachów płaskich odbywa się z wykorzystaniem nieco innych materiałów. Pokrycia dachowe mogą być wykonane z PCV, asfaltu, włókna szklanego i innych komponentów syntetycznych. W tym miejscu trzeba podkreślić, że jakość powinna być priorytetem. Płaski dach z cieknącą powłoką lub innymi defektami może mieć poważne konsekwencje. W najgorszym przypadku istnieje ryzyko, że dom nie będzie nadawał się do zamieszkania. Wszystkie płaskie dachy powinny być pokryte wodoszczelnymi materiałami – hydroizolacją. Budowa dachów płaskich ma swoje atuty. Wielu właścicieli domów uważa, że ​​dachy płaskie to stylowe, nowoczesne projekty. Budowlańcy często wybierają dachy płaskie, gdy budują domy zaprojektowane przez architektów. Oznacza to również, że można otrzymać bardziej efektywną przestrzeń życiową, mając płaski dach niż w przypadku typowego dachu spadowego. Przy dachach skośnych traci się przestrzeń mieszkalną na poddaszu lub najwyższym piętrze dzięki zwężeniu kąta nachylenia dachu. Tak nie jest, gdy masz dach płaski.

Najważniejszymi względami, które wpłyną na cenę płaskiego dachu są na ogół:

  • Wielkość dachu – jak w przypadku budowania każdej powierzchni, przestrzeń zabiera swój czas oraz materiały, jednakże przeważnie do dochodzi do zależności, że im więcej m2 powierzchni dachu, tym niższa cena za metr kwadratowy. Można zatem swobodnie planować wymarzony metraż.
  • Wysokość domu – jeśli dom jest tak wysoki, że do położenia dachu potrzebne jest duże rusztowanie, skutkuje to wyższą ceną. Praca na większych wysokościach wiąże się też z niebezpieczeństwem bądź dyskomfortem dla osób odpowiedzialnych za wykonanie.
  • Złożoność dachu – kominy i podobne wyposażenie na dachu sprawią, że praca będzie bardziej pracochłonna i spowoduje adekwatnie zwiększone koszty.