Hello!! My name is Jeanine

I love to eat, travel, and eat some more! I am married to the man of my dreams and have a beautiful little girl whose smiles can brighten anyone’s day!

Latest Recipes

Latest Tweets

Szampon dla szczeniaka

Posiadanie w domu psa, to nie tylko przyjemność, ale również odpowiedzialność. Jeżeli zdecydowaliśmy się na szczeniaka, to musimy o niego dbać oraz odpowiednio wychować. Psy to bardzo mądre zwierzęta, ale bez człowieka nie są w stanie sobie poradzić. To my odpowiadamy za to jak nasz pupil będzie zachowywać się w przyszłości.

Pies to zwierzę, które naprawdę daje bardzo wiele radości i sprawia, że nawet po ciężkim dniu uśmiechamy się na jego widok. On nam nie powie, iż czegoś potrzebuje. My sami powinniśmy to wiedzieć. Ważne jest dbanie nie tylko o to, żeby pies miał co jeść. Spacery także mają duże znaczenie oraz dbanie o ich czystość. Czasami ludzie uważają, że małych psów nie powinno się kąpać. Jednak dobry szampon na pchły dla szczeniaka z całą pewnością mu nie zaszkodzi. Może tylko pomóc, ponieważ nawet szczeniak może mieć pchły i będzie to dla niego bardzo męczące.

Psa oczywiście nie powinno się zbyt często kąpać, ponieważ w ten sposób możemy zniszczyć jego naturalną barierę ochronną. Jednak wiele zależy od tego w jakich warunkach żyje nasz pies. Niektóre czworonogi trzeba kąpać znacznie częściej niż inne. Wiele czasu spędzają oni bowiem na zabawie na dworze i po prostu są brudne. Jeśli spędzają czas z innymi zwierzętami, to też istnieje większe prawdopodobieństwo tego, że mogą mieć pchły. Dlatego każdy właściciel czworonoga powinien mieć zawsze pod ręką jakiś szampon na pchły. Oczywiście najlepiej, żeby był on dostosowany do rasy, wieku oraz potrzeb posiadanego przez nas zwierzaka. Na szczęście nie powinno być z tym dzisiaj większego problemu, ponieważ aktualnie praktycznie każdy szampon na pchły dla psa posiada również inne właściwości. Taki szampon nie tylko pozbywa się pcheł oraz dba o stworzenie dla nich nieprzyjaznego środowiska, żeby nie męczyły one psa w przyszłości. Dobry szampon zadba także o piękny wygląd sierści naszego pupila, a to przecież też ma znaczenie.

Szampony dla psów nie są drogie i można je kupić praktycznie wszędzie. Najlepiej jednak zaopatrywać się w szampon dla pupila w specjalnym sklepie, w którym specjalizują się w sprzedaży artykułów dla zwierząt. Wtedy będziemy mieć znacznie większą pewność, że szampon będzie odpowiedni i nasz pies będzie chętniej się kąpać. Praktycznie każdy właściciel psa ma świadomość tego, iż jego pupil nie lubi kąpieli. Czasami zniechęca go po prostu zapach szamponu, który też może go podrażniać, a ludzie nie zawsze zdają sobie z tego sprawę. Jeżeli szampon będzie odpowiednio dobrany, to być może się okaże, że nagle nasz pies znacznie chętniej będzie się kąpać. Nie będzie sprawiał właścicielowi większych trudności.

Pamiętajmy, że pies nam nie powie czy szampon jest dla niego odpowiedni. Musimy go obserwować po kąpieli i być może zauważymy, że dzieje się coś niepokojącego. Jeśli nagle pies zacznie częściej się drapać po kąpieli, to zapewne szampon go podrażnia i najlepiej zdecydować się na inny produkt. W końcu z całą pewnością trafimy na dobry szampon, który będzie odpowiadał naszemu czworonogowi.