Hello!! My name is Jeanine

I love to eat, travel, and eat some more! I am married to the man of my dreams and have a beautiful little girl whose smiles can brighten anyone’s day!

Latest Recipes

Latest Tweets

Zdrowie odchudzanie – dieta, ruch i inne czynniki

Pielęgnacja własnego ciała to bardzo ważne działania, dzięki którym możliwe jest utrzymanie pięknej figury, jak również zdrowia fizycznego i psychicznego. To własnie zdrowe jedzenie oraz kilka innych elementów daje satysfakcje oraz komfort psychiczny. Jakie czynniki wpływają na zdrowie i pożądany wygląd? Jak rozpocząć walkę z nadwagą? Jaki jadłospis wdrożyć do swojej terapii odchudzającej lub innego procesu treningowego?

Najważniejszymi punktami prawidłowej utraty wagi oraz doprowadzania ciała do pożądanego i wymarzonego efektu są: odpowiednia dieta, aktywność ruchowa, sen, odpoczynek, ograniczenie stresu, rezygnacja z wszelkiego rodzaju używek, itp. Biorąc pod uwagę aktywność ruchową, nie należy się od razu zniechęcać. Podczas treningu najważniejsze jest dopasowanie intensywności ćwiczeń, jak również sposobu wykonywania sportu. Należy określić ulubioną dyscyplinę i formę ruchu: bieganie, fitness, ćwiczenia przy muzyce, jazda na rowerze, itp. kolejno dobrać takie ćwiczenia, aby one wpływały na daną partie ciała. Aktywność musi być dopasowana do możliwości, predyspozycji i zaawansowania każdego odbiorcy.

Następnym, bardzo ważnym czynnikiem jest dieta. Zdrowe jedzenie pomoże utracić zbędne kilogramy, a także nabrać siły do treningu, ćwiczenia oraz codziennego życia. Dzięki prawidłowo ustalonemu jadłospisowi możliwa jest także poprawa zdrowia fizycznego i emocjonalnego. Obecnie dieta dobierana jest do upodobań każdej osoby. Podczas tworzenia dań wykorzystywane są również nowoczesne metody, takie jak kalkulatory dietetyczne, przeliczniki, tabele kaloryczne i inne, które pozwalają tworzyć jadłospisy specjalnego przeznaczania. I tak, można dobrać dietę dla sportowców, redukcyjną, odchudzającą, na masę, dietę dla dzieci, z określoną ilością kalorii, bezglutenową, dla diabetyków, wegetariańską czy wegańską.

Aby osiągnąć wyznaczony i upragniony cel, można także samemu skorzystać z wielu rad, urządzeń i aplikacji. Dostępne w sieci kalkulatory dietetyczne pozwolą samemu wyliczyć swoje zapotrzebowanie oraz ilość spożytych w ciągu dnia kalorii. Aby osiągnąć sukces trzeba cierpliwie podążać wyznaczonym torem, być systematycznym i przełożyć cały proces na działania przyjemne i komfortowe dla człowieka.