Hello!! My name is Jeanine

I love to eat, travel, and eat some more! I am married to the man of my dreams and have a beautiful little girl whose smiles can brighten anyone’s day!

Latest Recipes

Latest Tweets

Pomoc w leczeniu nałogów Szczecin

Choroba alkoholowa czy też uzależnienie od środków odurzających to nie jedynie problem osoby uzależnionej, lecz również osób z najbliższego otoczenia. Bardzo często rodzina oraz znajomi dowiadują się o sytuacji kiedy uzależnienie jest na zaawansowanym poziomie. Poszukując dobrego ośrodka, który specjalizuje się w leczeniu rozmaitego rodzaju uzależnień wystarczy skorzystać z wyszukiwarki internetowej. W jej okno należy wpisać krótkie, ale odpowiednio skonstruowane hasło, na przykład odwyk Szczecin, leczenie uzależnień Szczecin bądź pomoc w uzależnieniu Szczecin.

Jak znaleźć ośrodek?

W wynikach pojawią się adresy ośrodków, zakładów zamkniętych i gabinetów terapeutycznych. Na stronach wielu placówek znaleźć można szczegółowe informacje, między innymi dane kontaktowe, wnioski do pobrania oraz instrukcje, jak postępować z osobą uzależnioną. W nielicznych przypadkach wystarczające jest uczęszczanie na regularne posiedzenia terapeutyczne do psychologa. Niestety najczęściej konieczne jest leczenie w ośrodku zamkniętym, gdzie pacjent przechodzi detoks i przepracowuje stopniowo problem uzależnienia. Do ośrodka należy mieć oczywiście odpowiednie skierowanie. Dokument taki może wystawić lekarz rodzinny bądź też psychiatra. Zdarza się, iż rodzina musi co miesiąc opłacać pobyt uzależnionego w ośrodku. Należałoby poszukać obiektów, które posiadają umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Osoba uzależniona potrzebuje natychmiastowej pomocy, gdyż długa styczność z alkoholem bądź tez narkotykami zaburza zdolność logicznego myślenia, powoduje pobudzenie, rozkojarzenie i ostatecznie może doprowadzić do samobójstwa lub różnorodnych wykroczeń popełnianych pod wpływem impulsu.

Jak zaopiekować się osobą uzależnioną?

Niekiedy zdarza się, iż najbliżsi osoby uzależnionej także muszą poddać się terapii. Rodzina osób z chorobą alkoholową bądź narkomanów określana jest mianem współuzależnionych. Takie osoby powinny uczęszczać na regularne spotkania z terapeutą, żeby dowiedzieć się jak odpowiednio reagować i rozmawiać z uzależnionym. Niestety mnóstwo osób po odwyku bądź detoksie po upływie pewnego czasu wraca do złych nawyków. Problemu oczywiście nie można ignorować oraz należy od razu podjąć odpowiednie kroki. Pod żadnym pozorem nie można przymykać oczu i zamiatać sprawy pod dywan.