Hello!! My name is Jeanine

I love to eat, travel, and eat some more! I am married to the man of my dreams and have a beautiful little girl whose smiles can brighten anyone’s day!

Latest Recipes

Latest Tweets

Windykacja długów

Windykacja nie jest przyjemnym tematem dla wielu osób. Czasami ciężko jest odzyskać swoje długi, czasami ciężko jest je spłacić. Najgorzej jest gdy pożyczymy coś bliskiej nam osobie np. przyjacielowi lub rodzinie. Głupio jest nam upominać się o spłatę długów. Ponadto denerwuje nas, że osoba która pożyczyła od nas tysiąc złotych, żali się, że nie ma z czego oddać pieniędzy, ponieważ ma ciężką sytuację finansową, a za 2 tygodnie wstawia na portal społecznościowy zdjęcie z wczasów nad polskim morzem.

W tym momencie czujemy niekontrolowaną wściekłość. Osoba, która pożyczyła od nas pieniądze jest w naszych oczach nieodpowiedzialna, lekkomyślna i bezwstydna. Zadajemy sobie samym pytanie, czy dobrze zrobiliśmy, że zgodziliśmy się znowu na pożyczkę gotówki. Może to zepsuć bezpowrotnie długoletnią przyjaźń. Czujemy się jakby nas wykorzystano. Pożyczki na większą skalę zdarzają się również w przedsiębiorstwach. Aby uniknąć upadłości konsumenckiej i egzekucji długów, przedsiębiorcy biorą kolejne kredyty, często wysokoprocentowe. Wpadają wtedy w błędne koło i ostatecznie ich dług nie zmniejsza się, a wręcz okazuje się, że jest on o wiele wyższy. Jeżeli chodzi o poważniejsze pożyczki, które oficjalnie znajdują się na papierze, może zdarzyć się taka sytuacja, że windykator będzie musiał zająć się pobraniem długów, inaczej nazywa się to windykacją długów. Na rynku polskim egzystują specjaliści w tej dziedzinie. Nie wolno mylić windykatora z komornikiem. Chociaż zdarzają się sytuacje, że windykator nasyła na kogoś komornika. Wtedy sytuacja wydaje się być o wiele poważniejsza. Komornik jest osobą publiczną, który działa w interesie państwa i jest funkcjonariuszem. W konsekwencji jest to dość podobna dziedzina, jednakże nie można powiedzieć, że to ta sama powinność.

Firma windykacyjna niejednej firmie pomaga ścigać dłużników. Windykacja długów odbywa się profesjonalnie zgodnie z wszelkimi zasadami. Windykacja międzynarodowa nie jest dla takich firm żadnym problemem. Można stracić wiele nerwów, kiedy ściga się dłużników. Ale nie jest to konieczne. Ktoś kto się na tym zna może zrobić to za nas lepiej i szybciej. Windykator wykonuje niezwykle odpowiedzialną pracę. Musi być osobą kompetentną oraz opanowaną.