Hello!! My name is Jeanine

I love to eat, travel, and eat some more! I am married to the man of my dreams and have a beautiful little girl whose smiles can brighten anyone’s day!

Latest Recipes

Latest Tweets

Windykacja długów za granicą

Firma windykacyjna to działalność gospodarcza, która cieszy się złą sławą. Błędnie jest kojarzona z odbieraniem ludziom pieniędzy. Prawda jest jednak taka, że w większości wypadków windykatorzy robią więcej dobrego niż złego.
To oni bowiem odzyskują uczciwie zarobione fundusze, które bezprawnie przywłaszczył sobie dłużnik.

W jaki sposób przebiega windykacja długów?

Warto wspomnieć, że windykację dzielimy na dwa podstawowe rodzaje:
1. Twardą
2. Miękką

Ta pierwsza to działania siłowe. Nie są najlepszym rozwiązaniem. Często prowadzą do tego, że dłużnik zaczyna się ukrywać oraz odzyskanie pieniędzy staje się jeszcze trudniejsze niż wcześniej. Po drugie, zastraszanie, a tym bardziej naruszanie nietykalności osobistej, jest nielegalne (a nawet karalne).

W związku z tym właśnie lepiej sięgać po formy windykacji miękkiej. Zasadniczo ten typ nacisku sprowadza się do rozmów oraz dawania dłużnikowi poczucia, że windykatorzy są wszędzie.

Przedsiębiorcy działający tą metodą będą więc ustawicznie dzwonić, mailować, a także odwiedzać. Będą również próbowali skontaktować się z jak największą liczbą kontrahentów biznesowych zadłużonego. W razie zgody, odwiedzą innych przedsiębiorców, żeby po prostu porozmawiać. Cele takiego działania są dwa. Po pierwsze, utwierdzenie dłużnika w przekonaniu, że nie ma ucieczki. Po drugie, niejednokrotnie próba wybadania, w jaki sposób można na niego wpłynąć, żeby oddał pieniądze.

Windykacja międzynarodowa

Niestety w wypadku dużych zaległości dłużnicy często wybierają opcję ucieczki. W momencie, w którym orientują się, że ciężko im się ukryć w kraju, wyruszają za granicę. A tam faktycznie stają się o wiele bardziej nieuchwytni. Windykowanie poza danym państwem jest mocno utrudnione. Przede wszystkim pojawiają się problemy natury technicznej. Pracownicy, którzy próbują odzyskać pieniądze, muszą mówić językiem kraju, do którego uciekł dłużnik.

Oczywiście w Wielkiej Brytanii nie ma problemu. Natomiast znalezienie windykatorów biegle posługujących się francuskim, czeskim bądź tym bardziej portugalskim już może być nie być aż takie łatwe. Ponadto dochodzą kwestie kosztów. Większe odległości to od razu wyższe pieniądze na podróże związane z windykowaniem. Dłużnika już nie można tak łatwo odwiedzić.