Hello!! My name is Jeanine

I love to eat, travel, and eat some more! I am married to the man of my dreams and have a beautiful little girl whose smiles can brighten anyone’s day!

Latest Recipes

Latest Tweets

Różne odmiany cateringu dietetycznego

Firmy, które w swojej działalności zajęły się cateringiem dietetycznym (potocznie nazywanym również dietą pudełkową) ostatnio zaczęły rozszerzać swoje oferty o mnóstwo dodatkowych i zdecydowanie ciekawych opcji. Niezależnie więc od tego, jakie są twoje oczekiwania czy wymagania, jesteś w stanie znaleźć dla siebie wprost idealny catering dietetyczny. Musisz go po prostu poszukać. Nie myśl więc sobie, że diety cateringowe są jadłospisami typu „kopiuj i wklej”. Tak naprawdę zawsze można je indywidualnie do siebie dopasować, aby później móc z nich korzystać bez żadnych trudności.

Większość osób decydujących się na usługi cateringów dietetycznych kieruje się tylko i wyłącznie kalorycznością poszczególnych jadłospisów. Jest to jakaś metoda. Jeżeli twoim głównym, a być może nawet jedynym celem jest utrata nadmiernej masy ciała, rzeczywiście powinieneś zwrócić szczególną uwagę na kaloryczność konkretnych diet pudełkowych. Na ogół te podstawowe dostarczają ok. 1500-2000 kalorii. Jest to wartość wprost idealna dla osoby dorosłej, która prowadzi raczej mało aktywny tryb życia i chce zdrowo schudnąć. Każdy dietetyczny jadłospis składa się na ogół z pięciu wartościowych posiłków, w których uwzględnia się wszystkie najważniejsze makroskładniki, witaminy, minerały i inne substancje odżywcze. Dzięki takiej diecie jesteś w stanie w prosty sposób zachować i utrzymać deficyt kaloryczny. A wtedy automatycznie chudniesz.

Spójrz jednak także na inne warianty. Być może zainteresuje cię bardzo modna ostatnio dieta ketogeniczna. W ostatnich latach zrobiło się o niej głośno. Zakłada ona jedzenie głównie tych produktów, które zawierają jak największą ilość tłuszczu oraz białka. Węglowodany ogranicza się do minimum. Niemalże w ogóle się ich nie spożywa, rezygnując tym samym z jedzenia pieczywa, makaronów, ryżu czy kasz. Początkowo jest to oczywiście trudne, ale z czasem nawet do takiego jedzenia można spokojnie przywyknąć. Jeżeli jednak ogólnie rzecz biorąc nie przepadasz za mięsem czy innymi produktami pochodzenia zwierzęcego, możesz też poszukać w ofercie specjalnych wegetariańskich lub wegańskich jadłospisów, których podstawą zawsze będą produkty pochodzenia roślinnego. Wybór należy do ciebie.