Hello!! My name is Jeanine

I love to eat, travel, and eat some more! I am married to the man of my dreams and have a beautiful little girl whose smiles can brighten anyone’s day!

Latest Recipes

Latest Tweets

Sprawy spadkowe Szczecin

Wielu ludzi ma problem z uzyskaniem zasądzonych alimentów. Ci, którzy powinni je płacić celowo uchylają się od tego obowiązku. Najczęściej robią to, ukrywając swoje faktyczne dochody. Poza tym często też wydaje im się, że wysokość alimentów, którą zatwierdził sąd jest niewspółmierna do tego, jakie są koszty osób, którym te alimenty mają przysługiwać. Zwykle sprawy alimentacyjne Szczecin dotyczą dzieci. W klasycznej sytuacji po rozwodzie rodziców dzieci mieszkają z matką, a ojciec płaci alimenty. Mimo tego oczywiście ma prawo widywać się z maluchami. Alimenty nieraz nie są zasądzane, kiedy rodzice mają opiekę naprzemienną, czyli dzieci tydzień mieszkają z jednym a tydzień z drugim rodzicem.

Alimenty

W sytuacji, gdy rodzic ma zasądzone alimenty i ich nie płaci, sprawą powinna zająć się kancelaria adwokacka Szczecin. Jeśli mimo próśb były współmałżonek nie chce płacić alimentów, sprawa może trafić ponownie do sądu. Nie należałoby wtedy zajmować się tym samodzielnie, tylko zlecić takie postępowanie ekspertom.

Kancelaria może także w sądzie wnosić o podniesienie alimentów, jeśli te przyznane przez sąd są zbyt niskie. W ostatnim czasie, z uwagi na to, że koszty życia znacznie rosną, takich spraw jest całkiem sporo. W tej sytuacji rodzic, który opiekuje się dziećmi, powinien gromadzić rachunki związane z ich utrzymaniem. Najlepiej żeby były to faktury imienne, które przedstawi w sądzie. Powinien również mieć rachunki za dodatkowe zajęcia, np. sportowe, muzyczne, bądź plastyczne, w których uczestniczy dziecko. Jeżeli dziecko chodzi na korepetycje, także powinien przedstawić potwierdzenie, że płaci za takie zajęcia, ponieważ dziecko w wieku szkolnym ich potrzebuje.

Rozprawa w sądzie

Sprawy związane z alimentami i sprawy spadkowe Szczecin, bywają trudne oraz zdarza się, że w sądzie takie procesy trwają dość długo. Wszystko dlatego, że osoba, która ma płacić alimenty lub ma jakieś zobowiązania spadkowe, często robi wszystko, by te sprawy przeciągać. Może unikać rozpraw, przedstawiać zaświadczenia lekarskie oraz udowadniać, że sprawa nie ma żadnych podstaw. Wynajęcie kancelarii, która będzie w tej sytuacji działać w imieniu poszkodowanego jest sporym ułatwieniem oraz pozwoli przyspieszyć sprawę na tyle, na ile jest to w ogóle możliwe.