Hello!! My name is Jeanine

I love to eat, travel, and eat some more! I am married to the man of my dreams and have a beautiful little girl whose smiles can brighten anyone’s day!

Latest Recipes

Latest Tweets

Pokój dziecięcy przystosowany do zabawy

Dzieci, tak jak i dorośli, potrzebują swojego azylu, w którym mogą nie tylko odpocząć, pomyśleć bądź pobawić się, lecz także czuć bezpiecznie. Ważne jest, żeby to miejsce było takim, do którego z radością będą wracać, a przebywanie w nim jest przyjemnością, a nie karą. Wystrój wnętrza jest główną rzeczą, która pomaga przybliżyć się do celu, więc wybierając meble do pokoju dziecka postaw na to, co lubi Twoja pociecha.

Jakie wybrać meble?

Choć dzieci bywają marudne, należałoby wziąć je ze sobą na zakupy do sklepu meblowego, dlatego że wtedy mają okazję pokazać co im się podoba, a z czego nie będą zadowolone. Pozwól im zadbać o styl pokoju, a sam spójrz na niego pod kątem użyteczności oraz bezpieczeństwa. Każdy rodzic pragnie zapewnić swoim pociechom jak najlepsze warunki nie tylko do zabawy, lecz co najważniejsze, do nauki. Biurka dziecięce wcale nie są taką łatwą sprawą do wyboru jak może się wydawać. Powinny być one dobierane do wzrostu dziecka, tak samo jak krzesło, które musi być także odpowiednio wyprofilowane, żeby nie wyrządzić szkody ich małym kręgosłupom. Dobrze dopasowany zestaw będzie nie tylko bezpieczny, ale także pozwoli dziecku lepiej skupić się na nauce, stąd przy zakupie tej części mebli nie warto oszczędzać.

Jako, że diabeł tkwi w szczegółach, ważne są też akcesoria meblowe. Wszelkiego rodzaju organizery świetnie sprawdzą się w pokoju dziecięcym. Pozwolą na uporządkowanie różnego rodzaju rzeczy, poczynając od zabawek, a kończąc na książkach. Warto zaopatrzyć się w takie w formie dużych pudełek, które można łatwo przechowywać na szafie, a nawet szufladowe. Te drugie idealnie sprawdzą się przy porządkowaniu dziecięcych ubranek bądź przyborów biurkowych. Jeżeli masz czas oraz chęci, a Twój szkrab jest fanem konkretnej postaci, bajki bądź sportu, poświęć kilka chwil na poszukiwania… gałek do mebli! Tak, dobrze widzisz.

Jakie dekoracje?

Wiele sklepów stacjonarnych jak i internetowych oferuje je w różnych kolorach i kształtach, takich jak np. piłki, zwierzątka bądź kwiatki. Jest to mała rzecz, a potrafi nadać charakteru, a co najważniejsze, może sprawić niesamowitą radość Twojemu maluchowi. Pamiętaj, że szczęśliwe oraz bezpieczne dziecko to szczęśliwy rodzic, a schludny oraz pomysłowy pokój będzie niewątpliwie jedną z tych rzeczy, które Twój brzdąc doceni.