Hello!! My name is Jeanine

I love to eat, travel, and eat some more! I am married to the man of my dreams and have a beautiful little girl whose smiles can brighten anyone’s day!

Latest Recipes

Latest Tweets

Natura

Mniej często znaczy więcej. Proste rozwiązania bywają lepsze od tych wymyślnych, mimo iż są mniej efektowne oraz dlatego też mniej osób chce z nich korzystać. Najzdrowszy dla człowieka styl życia to ten oparty na życiu w zgodzie z naturą, ale warto pamiętać o tym, że praktyka musi tutaj iść w parze z teorią. Można przeczytać tysiące książek na temat istoty uważności, medytacji, połączenia z otoczeniem bądź też wryć sobie na pamięć wszystkie kluczowe reguły zdrowego żywienia, lecz jeżeli przyswojone zasady nie znajdą swojego odzwierciedlenia w życiu codziennym, absolutnie nic z nich dobrego nie wyniknie.

Istota myślenia

Ludzki organizm jest na tyle inteligentny, że zwykle sam podpowiada swojemu „gospodarzowi”, co takiego będzie dla niego dobre. Problem jest w tym, że na ogół mało kto chce tego organizmu słuchać. Zamiast iść za głosem intuicji i dać sobie przyzwolenie na dłuższy odpoczynek w chwili odczuwania skrajnego spadku energii i braku motywacji do czegokolwiek, ludzie potrafią na siłę popychać się do przodu, co kończy się na ogół totalnym wypaleniem oraz niewychodzeniem z łóżka przez kolejnych parę dni.

Wszystko wymaga pewnej wprawy, zatem i słuchania samego siebie trzeba się nauczyć, zwracając uwagę na te wszystkie delikatne sygnały, które organizm wysyła na każdym kroku. Natura też bywa tutaj pomocna. Dużo łatwiej można bowiem wsłuchać się w swoje prawdziwe uczucia oraz emocje w czasie długiego spaceru po lesie czy wędrówki po parku niżeli w trakcie bezmyślnego przeglądania mediów społecznościowych, kiedy to cała uwaga jest skupiona na kolorowych oraz szybkich treściach. Ogólnie rzecz biorąc czas spędzony z naturą zawsze będzie wartościowy. Nawet piętnastominutowy spacer potrafi dać człowieka więcej niżeli godzinne ślęczenie przed ekranem telefonu.

Życie z naturą

Życie w zgodzie z naturą nie musi jednakże oznaczać całkowitego odcinania się od zewnętrznych bodźców oraz możliwości zapewnianych przez odkrycia współczesnego świata. Każdy powinien mieć swoje pasje. Dla niektórych będzie nią literatura, a dla innych granie w gry komputerowe, w czym również nie ma niczego złego. Najważniejsze jest to, aby odnaleźć gdzieś ten rozsądny balans pomiędzy korzystaniem z technologii, a obcowaniem z naturalnym światem, ponieważ to równowaga daje na ogół pełne poczucie szczęścia.