Hello!! My name is Jeanine

I love to eat, travel, and eat some more! I am married to the man of my dreams and have a beautiful little girl whose smiles can brighten anyone’s day!

Latest Recipes

Latest Tweets

Najlepsze uzdatnianie wody

Woda, która nagromadziła dużą ilość minerałów, jest klasyfikowana jako woda twarda. Twarda woda nie jest szkodliwa dla zdrowia, lecz jest szkodliwa dla domu. Niestety duża zawartość wapnia oraz magnezu źle oddziałuje na aparaturę oraz urządzenia, które mają styczność z tak nasyconą cieczą.

To, co może nas niepokoić i denerwować to:

  • Armatura łazienkowa ma białe i szare nacieki, mimo że je właśnie wyczyściłeś.
  • Na ścianach umywalek i pryszniców w Twoim domu występuje nadmierne osadzanie się wapna oraz kredy.
  • Białe ubrania są brudne bądź kolory blakną niezwykle szybko.
  • Woda źle smakuje lub pachnie.
  • Skóra oraz włosy są suche bądź swędzą po prysznicu.
  • Jest zadziwiająco niskie ciśnienie wody w kranach.
  • Urządzenia psują się szybciej, niż powinny.
  • Naczynia mają ślady wodne oraz pozostałości po wyschnięciu.

Jeżeli zauważyłeś którykolwiek z tych objawów podczas mycia naczyń, prania bądź prysznica, możesz mieć twardą wodę. Czy możemy odmienić jakość wody czerpanej prosto ze studni lub wodociągów miejskich? Jak poprawić smak wody płynącej w naszych kranach? Co robić, gdy twarda woda niszczy nasze urządzenia? Takie pytania towarzyszą polskim rodzinom bardzo często. Nie jesteśmy na straconej pozycji w walce o uzdatnianie wody. Mamy coraz więcej narzędzi oraz atrybutów do walki w tej kwestii. I tak na przykład, rozwiązaniem mogą być zmiękczacze do wody. Mechanizm ich działania sprowadza się do usuwania z wody jonów wapnia oraz magnezu i zastępowaniu ich jonami sodu. Dzięki tej zmianie woda po kontakcie z armaturą, kabinami prysznicowymi, bądź naczyniami, nie zostawia na nich jasnych, trudnych do usunięcia plam. Miękka woda chroni poza tym instalacje przed zapchaniem przez kamień. Pomoże to w ochronie urządzeń wykorzystujących wodę, takie jak zmywarki, pralki, podgrzewacze wody i inne.

Będą działać lepiej i dłużej.

Zmiana może okazać się korzystna dla naszego organizmu. Nasza skóra i włosy pozostaną miękkie oraz lśniące wskutek zdatnej, miękkiej wodzie. Mydła, płyny do mycia ciała oraz szampony lepiej pienią się w miękkiej wodzie. Używając mniej mydła, płynu do mycia ciała i szamponu, zaoszczędzimy pieniądze. Wszystkie te argumenty przemawiają za konsultacją z fachowcami. Serwis stacji uzdatniania wody podpowie nam najlepsze rozwiązania w naszym domu. Z ich wsparciem znajdziemy wiele różnych opcji filtrowania wody, jakie mogą sprawić, że woda będzie czystsza i zdrowsza.