Który materac przeciwodleżynowy wybrać?

W przypadku pacjentów i osób chorych, które muszą funkcjonować na co dzień w pozycji leżącej i nie mogą wstawać z łóżka, konieczne jest stosowanie specjalistycznych systemów przeciwodleżynowych, które – jak ich nazwa wskazuje – mają zapobiegać odleżynom. Ciągłe przebywanie w pozycji spoczynkowej potrafi być przyczyną wielu problemów. Dobrze dobrany system przeciwodleżynowy pozwala zatem tym problemom zapobiec bądź sprawia, że stają się one mniej intensywne oraz dzięki temu też mniej uciążliwe oraz nie aż tak niezwykle odczuwalne dla samego pacjenta.

Przeciwodleżynowy materac

Kluczowym elementem każdego takiego systemu będzie przeciwodleżynowy materac. Warto wybrać go i zainwestować w niego już na samym początku, kiedy tylko chory otrzyma zalecenie leżenia w łóżku, żeby temu choremu zapewnić jak najwyższy komfort oraz po prostu ułatwić mu codzienne życie. W tym momencie materace przeciwodleżynowe są na ogół materacami zmiennociśnieniowymi i takich rzeczywiście należałoby szukać, albowiem innych ich wariantów nie ma sensu kupować (nie sprawdzają się one nadmiernie dobrze, w związku z tym pomału znikają z rynku). Materace zmiennociśnieniowe są niezwykle użyteczne. Mogą być spokojnie używane przez tych, którzy cały czas muszą spoczywać w łóżku, a także u pacjentów absolutnie niepełnosprawnych. Materace przeciwodleżynowe producent jest w stanie zaproponować klientom kilka specjalnych odmian produktów zmiennociśnieniowych. Dwa ich najpopularniejsze warianty to materace bąbelkowe i materace rurowe. Te drugie są bardziej specjalistyczne od pierwszych. Materace bąbelkowe dedykuje się bowiem pacjentom, którzy nie muszą przez cały czas leżeć w łóżku i nie mają jeszcze odleżyn oraz nie mają aż tak poważnych problemów ze swoim zdrowiem.

Jaki materac wybrać?

Dodatkowym plusem materaców rurowych jest to, że wytrzymują one znacznie większe obciążenia. Spokojnie poradzą sobie z człowiekiem o masie ciała wynoszącej nawet do stu czterdziestu kilogramów. Są to zatem materace do opieki długoterminowej – materace niesamowicie funkcjonalne oraz spełniające swoją rolę w stu procentach. A gdzie te wszystkie materace można w ogóle kupić? Największy ich wybór występuje oczywiście w sklepach ortopedycznych. Mają one swoje placówki stacjonarne, ale działają też w Internecie, w związku z tym w różnoraki sposób da się skorzystać z ich usług.