Hello!! My name is Jeanine

I love to eat, travel, and eat some more! I am married to the man of my dreams and have a beautiful little girl whose smiles can brighten anyone’s day!

Latest Recipes

Latest Tweets

Jaki prezent wybrać na roczek?

Pierwsze urodziny pociechy są bardzo ważnym wydarzeniem. Dziecko wkracza w tym momencie w całkiem nowy świat. W takim wydarzeniu uczestniczą wszyscy członkowie najbliższej rodziny, wujkowie, ciocie, dziadkowie czy kuzynostwo. Jaki prezent na roczek można ofiarować takiemu maluchowi? Z czego ucieszy się dziecko, a co będzie dobre według rodziców?

Prezentem, który chyba zawsze się sprawdza, a obecnie jest bardzo modny są wszelkiego rodzaju jeździki. Począwszy od takich przypominających rowerki bez pedałów i łańcucha, a skończywszy na podobnych do małych samochodzików. Można je chyba podzielić na takie, na których dziecko może usiąść i się odpychać oraz takie, które maluch będzie pchał przed sobą. Często te ostatnie są połączone z funkcjami edukacyjnymi, gdzie dziecko będzie mogło naciskać, przesuwać i obracać różne ruchome części.

 

Namiot, może tipi?

Innym ciekawym pomysłem są namioty, domki czy tunele, przez które maluch będzie mógł przechodzić. Asortyment takich namiotów, tipi czy domków jest dość duży. Kolorystyka również będzie pasowała zarówno dla chłopca jak i dziewczynki.

 

Zabawki dla rocznego dziecka

Innym przedziałem wśród zabawek dla rocznego dziecka mogą być wszelkiego rodzaju klocki i tak zwane sortery. To zabawki z powycinanymi otworami, przez które maluch może wrzucać do środka klocki odpowiadające kształtom tymże otworom. Jest to zarazem zabawka edukacyjna. Klocki i wieże do układania również są dostępne w wielu formach sprzyjających rozwojowi.

Zabawki dla dziecka na roczek nie muszą być jedynie zabawkami. Lepiej, aby wspierały jednocześnie wszechstronny rozwój malucha. Maskotki, misie czy lalki mogą właśnie łączyć w sobie takie funkcje. Ogólnie są one nazywane zabawkami interaktywnymi. Miś czy lalka, która mówi po naciśnięciu ręki albo brzuszka nauczy dziecka rozróżniać poszczególne części ciała. Tak samo stoliki edukacyjne czy tablice manipulacyjne. Dziecko będzie poznawało odgłosy wydawane przez różne zwierzęta i uczyło się związków przyczynowo – skutkowych w używaniu wszelkiego rodzaju przycisków, guzików czy obracających się części.

 

Duży wybór zabawek

Są oczywiście różne inne opcje zabawek, które możemy kupić na prezent. Rozwijające zabawki dla rocznego dziecka mogą wspierać logikę, mowę, ruch czy chodzenie. Instrumenty muzyczne, fontanny z piłeczkami czy książeczki także świetnie spełnią się w tej roli. Huśtawka, puzzle czy lampka nocna w kształcie ulubionego zwierzaka z pewnością będą długo służyły maluchowi. Niekoniecznie musi to być suchy basen z piłeczkami, który swoją drogą jest dość kosztownym prezentem.

Z pewnością można wybrać coś na prezent na roczek w szerokiej ofercie sklepów i nie zbankrutować przy tej okazji. Może warto również skonsultować nasz zakup z rodzicami maleństwa, aby prezent okazał się naprawdę ulubiony i praktyczny zarówno dla dziecka jak i jego rodziców. W końcu to oni będą pomagali maluchowi w zapoznawaniu się z funkcjonowaniem zabawki.