Hello!! My name is Jeanine

I love to eat, travel, and eat some more! I am married to the man of my dreams and have a beautiful little girl whose smiles can brighten anyone’s day!

Latest Recipes

Latest Tweets

Folie przeciwsłoneczne – co to takiego?

Rosnącym zainteresowaniem cieszą się folie okienne, które z roku na rok zyskują na popularności, wskutek szerokiej gamie przeznaczeń. Zdecydowana większość z nich jest bardzo łatwa w montażu, co bez wątpienia jest dodatkowym atutem. Folie okienne doskonale sprawdzą się również jako folie przeciwsłoneczne. Odpowiednio użyte zapewnią nie tylko ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV, lecz także ochronę przed słońcem. W zwiększonej ekspozycji na promienie słoneczne folie okienne odizolują od ciepła, a tym samym wywołają utrzymanie optymalnej temperatury w pomieszczeniu. Natomiast zimą, z powodu swojej konstrukcji, folie okienne zatrzymują zdecydowanie więcej ciepła w budynku, powodując mniejsze straty ciepła.

Folie przeciwsłoneczne nie licząc wymienionych wcześniej atutów, niezwykle dobrze sprawdzają się w sytuacji rozbicia szyby. Zatrzymują one odłamki rozbitego szkła, a co za tym idzie chronią osoby przebywające w pobliżu. Folie okienne posłużyć mogą również jako element dekoracyjny. Szeroka gama różnych folii zapewnia, że każdy znajdzie coś stosownego dla siebie. Bez baczenia na to, czy poszukujemy folii do spożytkowania na witrynie sklepowej, szybie okiennej w domku jednorodzinnym, czy szybie montowanej w samochodzie. Niewątpliwym atutem jest także to, że folie okienne są bardzo łatwe w demontażu i nie niszczą powierzchni, na której zostały użyte. Nowością na polskim rynku są folie elektryczne PDLC (Smart Glass) szerzej znane pod nazwą folia LCD. Są one coraz częściej wykorzystywane przy aranżacji wnętrz ze względu na możliwość sterowania przejrzystością folii. Niewątpliwie gwarantuje to pełną prywatność, ale także folia LCD w pełni dostosowuje się do użytkownika, który obsłużyć może ją za pomocą tradycyjnych wyłączników, pilotów, ale również aplikacji na telefon. Jest więc świetnym rozwiązaniem dla osób, które bardzo dobrze i entuzjastycznie poruszają się w świecie nowinek technologicznych.

Jedną z kluczowych cech jaką posiada folia LCD to wysoka przepuszczalność światła w momencie wyłączenia folii. Dzięki temu pomieszczenia pozostają niezwykle dobrze oświetlone światłem naturalnym, równocześnie zapewniając nam pełną prywatność. Folia LCD zapewnia nam coś czego nie uzyskamy stosując standardowe folie okienne – pełną prywatność bez zaciemnienia pomieszczenia.