Hello!! My name is Jeanine

I love to eat, travel, and eat some more! I am married to the man of my dreams and have a beautiful little girl whose smiles can brighten anyone’s day!

Latest Recipes

Latest Tweets

Uzdatnianie wody w mieszkaniu

Woda, która nagromadziła dużą ilość minerałów, jest klasyfikowana jako woda twarda. Twarda woda nie jest szkodliwa dla zdrowia, ale jest szkodliwa dla domu. Niestety duża zawartość wapnia i magnezu źle oddziałuje na aparaturę i urządzenia, które mają styczność z tak nasyconą cieczą.

To, co może nas niepokoić oraz denerwować to:

  • Armatura łazienkowa ma białe oraz szare nacieki, mimo że je właśnie wyczyściłeś.
  • Na ścianach umywalek i pryszniców w Twoim domu występuje nadmierne osadzanie się wapna i kredy.
  • Białe ubrania są brudne lub kolory blakną niezwykle szybko.
  • Woda źle smakuje lub pachnie.
  • Skóra oraz włosy są suche bądź swędzą po prysznicu.
  • Jest zadziwiająco niskie ciśnienie wody w kranach.
  • Urządzenia psują się szybciej, niż powinny.
  • Naczynia mają ślady wodne oraz pozostałości po wyschnięciu.

Jeżeli zauważyłeś którykolwiek z tych objawów podczas mycia naczyń, prania bądź prysznica, możesz mieć twardą wodę. Czy możemy odmienić jakość wody czerpanej prosto ze studni bądź wodociągów miejskich? Jak poprawić smak wody płynącej w naszych kranach? Co robić, gdy twarda woda niszczy nasze urządzenia? Takie pytania towarzyszą polskim rodzinom bardzo często. Nie jesteśmy na straconej pozycji w walce o uzdatnianie wody. Mamy coraz to więcej narzędzi i atrybutów do walki w tej kwestii. I tak na przykład, rozwiązaniem mogą być zmiękczacze do wody. Mechanizm ich działania sprowadza się do usuwania z wody jonów wapnia oraz magnezu i zastępowaniu ich jonami sodu. Dzięki tej zmianie woda po kontakcie z armaturą, kabinami prysznicowymi, czy naczyniami, nie zostawia na nich jasnych, trudnych do usunięcia plam. Miękka woda chroni poza tym instalacje przed zapchaniem przez kamień. Pomoże to w ochronie urządzeń wykorzystujących wodę, takie jak zmywarki, pralki, podgrzewacze wody i inne.

Będą działać lepiej oraz dłużej.

Zmiana może okazać się korzystna dla naszego organizmu. Nasza skóra i włosy pozostaną miękkie i lśniące dzięki zdatnej, miękkiej wodzie. Mydła, płyny do mycia ciała oraz szampony lepiej pienią się w miękkiej wodzie. Używając mniej mydła, płynu do mycia ciała oraz szamponu, zaoszczędzimy pieniądze. Wszystkie te argumenty przemawiają za konsultacją z fachowcami. Serwis stacji uzdatniania wody podpowie nam najlepsze rozwiązania w naszym domu. Z ich wsparciem znajdziemy wiele różnych opcji filtrowania wody, które mogą sprawić, że woda będzie czystsza i zdrowsza.