Hello!! My name is Jeanine

I love to eat, travel, and eat some more! I am married to the man of my dreams and have a beautiful little girl whose smiles can brighten anyone’s day!

Latest Recipes

Latest Tweets

Psychoterapia dla rodziców Warszawa

Nie jest łatwo dzisiaj wychowywać dzieci. Rodzice mają coraz to mniej czasu, coraz więcej pracują, a cierpią na tym relacje z dziećmi. Paradoksalnie jesteśmy w stanie zapewnić dzieciom wszystko, czego potrzebują: ubrania, korepetycje, telefony… Materialnie niczego im nie brakuje, ale emocjonalnie nie jest już tak dobrze. Młodzież boryka się takimi problemami, z którymi ich rodzice, prawdopodobnie jako nastolatki nigdy się nie zetknęli. Wiele dziewcząt oraz chłopców jest wyśmiewanych i najgorsze jest to, że odbywa się to w internecie, za pomocą mediów społecznościowych.

Często rodzice nie wiedzą co się dzieje, dopóki nie jest już za późno. Coraz częściej się słyszy o depresji pośród uczniów szkół podstawowych, a przecież to są jeszcze małe dzieci. Okazuje się, że psychoterapia dla rodziców Warszawa będzie wyłączną sensowną próbą pomocy. Dzieci, kiedy mają kłopoty z rówieśnikami, stają się ciche i zamknięte w sobie, lecz nie wszyscy radzą sobie w ten sposób. Niektórzy są agresywni, bo tak chcą zwrócić na siebie uwagę dorosłych. Dzięki psychoterapii, rodzic może dotrzeć do swojego dziecka, rozpoznać stan, w którym syn bądź córka będzie potrzebował pomocy i zainterweniować. Młodzież jest teraz w niezwykle trudnej sytuacji. Pandemia koronawirusa sprawiła, że zostali zamknięci w domu, a jedyny kontakt ze szkolą i rówieśnikami mają za pomocą internetu. To nie jest właściwe dla ich więzi społecznych, których na dłuższą metę nie da się budować w ten sposób. Ogromną rolą rodziców jest tutaj to, żeby dziecko nie czuło się przytłoczone i nie popadało w apatię. Niestety nie każdy ojciec czy matka wie jak postępować w takich sytuacjach, dlatego nieoceniona jest pomoc, jaką uzyska w trakcie psychoterapii.

Być może lepiej będzie rozumiał swoje dziecko oraz w jakimś stopniu będzie potrafił z nim rozmawiać. Jednak nie należy zapominać o tym, że nic nie zastąpi czasu, który powinno się poświęcać dzieciom. Dzięki rozmowom będziemy wiedzieć z jakimi problemami młodzież się boryka. Trzeba jednak pamiętać, że żeby dziecko się przed nami otworzyło, musi mieć do nas zaufanie. Dobrze jest na chwilę zwolnić tempo życia i zamiast skupiać się na pracy i przynoszeniu materialnych prezentów, dać dziecku coś o wiele cenniejszego: swoją obecność i czas.