Psychoterapia dla rodziców Warszawa

Nie jest łatwo dzisiaj wychowywać dzieci. Rodzice mają coraz to mniej czasu, coraz więcej pracują, a cierpią na tym relacje z dziećmi. Paradoksalnie jesteśmy w stanie zapewnić dzieciom wszystko, czego potrzebują: ubrania, korepetycje, telefony… Materialnie niczego im nie brakuje, ale emocjonalnie nie jest już tak dobrze. Młodzież boryka się takimi problemami, z którymi ich rodzice, prawdopodobnie jako nastolatki nigdy się nie zetknęli. Wiele dziewcząt oraz chłopców jest wyśmiewanych i najgorsze jest to, że odbywa się to w internecie, za pomocą mediów społecznościowych.

Często rodzice nie wiedzą co się dzieje, dopóki nie jest już za późno. Coraz częściej się słyszy o depresji pośród uczniów szkół podstawowych, a przecież to są jeszcze małe dzieci. Okazuje się, że psychoterapia dla rodziców Warszawa będzie wyłączną sensowną próbą pomocy. Dzieci, kiedy mają kłopoty z rówieśnikami, stają się ciche i zamknięte w sobie, lecz nie wszyscy radzą sobie w ten sposób. Niektórzy są agresywni, bo tak chcą zwrócić na siebie uwagę dorosłych. Dzięki psychoterapii, rodzic może dotrzeć do swojego dziecka, rozpoznać stan, w którym syn bądź córka będzie potrzebował pomocy i zainterweniować. Młodzież jest teraz w niezwykle trudnej sytuacji. Pandemia koronawirusa sprawiła, że zostali zamknięci w domu, a jedyny kontakt ze szkolą i rówieśnikami mają za pomocą internetu. To nie jest właściwe dla ich więzi społecznych, których na dłuższą metę nie da się budować w ten sposób. Ogromną rolą rodziców jest tutaj to, żeby dziecko nie czuło się przytłoczone i nie popadało w apatię. Niestety nie każdy ojciec czy matka wie jak postępować w takich sytuacjach, dlatego nieoceniona jest pomoc, jaką uzyska w trakcie psychoterapii.

Być może lepiej będzie rozumiał swoje dziecko oraz w jakimś stopniu będzie potrafił z nim rozmawiać. Jednak nie należy zapominać o tym, że nic nie zastąpi czasu, który powinno się poświęcać dzieciom. Dzięki rozmowom będziemy wiedzieć z jakimi problemami młodzież się boryka. Trzeba jednak pamiętać, że żeby dziecko się przed nami otworzyło, musi mieć do nas zaufanie. Dobrze jest na chwilę zwolnić tempo życia i zamiast skupiać się na pracy i przynoszeniu materialnych prezentów, dać dziecku coś o wiele cenniejszego: swoją obecność i czas.