Hello!! My name is Jeanine

I love to eat, travel, and eat some more! I am married to the man of my dreams and have a beautiful little girl whose smiles can brighten anyone’s day!

Latest Recipes

Latest Tweets

Psychoterapeuta dla rodzica

Współczesny świat jest miejscem, które naraża na coraz większy stres zarówno ludzi dorosłych, jak i małoletnich. To wywołuje szereg różnorodnych zaburzeń o podłożu psychicznym i psychologicznym. Jedną z najskuteczniejszych form trwałego radzenia sobie z tego typu problemami jest psychoterapia.

Śmierć dziecka jest wg psychologów najbardziej traumatycznym przeżyciem, jakie może spotkać człowieka. Cały świat gwałtownie się wali, wszystko traci sens. Ludzie często przez długie lata nie mogą się pozbierać po stracie potomka. Im wcześniej psychoterapia dla rodziców zostanie podjęta, tym lepiej. Niekontrolowana rozpacz może przyczynić się do załamania nerwowego, dogłębnej depresji, nerwicy lub innych poważnych zaburzeń psychosomatycznych.

Najlepszy moment zwrócenia się do psychoterapeuty po nagłej śmierci dziecka w wypadku losowym jest sprawą indywidualną. Niektórzy powinni zrobić to natychmiastowo, tuż po tragicznym wydarzeniu. Inni zaraz po pogrzebie. Nie powinno się jednak zbytnio tego odwlekać. Nawet, jeśli ból jest zbyt wielki, by od razu podjąć konstruktywną terapię, kontakt z psychoterapeutą dla wielu osób może okazać się wręcz zbawienny.

Gdy człowiek pogrąża się w wielkim smutku, cyklicznie zupełnie traci energię. Nie jest w stanie nawet wyjść z łóżka, a co dopiero udać się do poradni psychologicznej. W takim przypadku najlepszą możliwością będzie psycholog przez telefon. Można zadzwonić niemal o dowolnej porze i zasięgnąć wstępnej porady. Specjalista ukierunkuje, podpowie, czy powinno się zgłosić się do psychiatry w celu dalszej diagnozy, bądź rozpocząć właśnie psychoterapię.

Jeżeli u dziecka została zdiagnozowana śmiertelna choroba, dzięki terapii rodzice są w stanie choć w jakimś stopniu przygotować się na najgorsze. W obliczu nieuchronnego zagrożenia muszą być wyjątkowo silni, aby młody pacjent miał w nich oparcie w ostatnich chwilach swojego życia.

Niekiedy potrzebny będzie również psychoterapeuta dla dzieci. Właśnie, aby np. przygotować na ostateczność konającego pacjenta lub by pomóc jego rodzeństwu. Najmłodsi w obliczu traumatycznych przeżyć są całkowicie bezbronni. Nie rozumieją, co i z jakiego powodu się dzieje. Mogą np. przez resztę życia obwiniać siebie za śmierć siostry lub brata. Dlatego wyjątkowo istotne jest zapewnienie im odpowiedniego wsparcia.