Hello!! My name is Jeanine

I love to eat, travel, and eat some more! I am married to the man of my dreams and have a beautiful little girl whose smiles can brighten anyone’s day!

Latest Recipes

Latest Tweets

Przytulne wnętrza – oświetlenie dla domu!

Gdy urządzamy nasze mieszkanie, często koncentrujemy uwagę na każdym detalu; to detale bowiem zapewniają nam udaną i piękną całość. Pieczołowicie wybieramy kolor ścian, zasłon, podłogi, dopasowujemy poduszki oraz rozmaite bibeloty oraz drobiazgi (takie jak świeczniki, figurki nadające wnętrzu charakteru i klimatu). Nie powinniśmy jednak zapominać również o oświetleniu; to ono bowiem może wydobyć (bądź ukryć) wszelkie auty wnętrza – optycznie je powiększyć bądź zmniejszyć, nadać mu przytulności bądź wyglądu srogiej, ciemnej jaskini.

Jakie światło wybrać?

Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj oświetlenia wybierzemy, a nawet jaki kolor oraz moc będą miały żarówki. Jeżeli chodzi o lampy do salonu – niezwykle często wybieramy stojące, o dużych abażurach, dające ciepłe, rozproszone światło. Podobnie zresztą z lampami do sypialni. Popularnością w ostatnich czasach cieszą się również spoty sufitowe – chętnie rozmieszczamy je w łazienkach oraz kuchniach, ale nie tylko; odpowiednio zaaranżowane mogą z powodzeniem stać się oświetleniem sypialni oraz salonu. Kupujemy także lampy do szynoprzewodu – dostępne są one w najróżniejszych kształtach i rozmiarach, nie ma zatem obaw, że nie uda nam się dopasować właściwych do naszych wymagań i potrzeb. Ważne jest, aby dopasować rodzaj oświetlenia do pomieszczenia – w sypialni świetnie sprawdzi się ciepłe, rozproszone światło, natomiast w kuchni – jasne oraz energetyczne oświetlenie. Jeżeli urządzamy pokój dziecka, możemy skusić się na dostępne w wielu sklepach wesołe, fantazyjne źródło światła w kształcie np. serduszek, chmurek czy zwierząt. Mały domownik z pewnością będzie zadowolony z tak pięknego elementu nadającego pokojowi beztroskiego i uroczego charakteru. Nie wolno zapominać również o kolorze oświetlenia – należy dobrać go w ten sposób, aby odpowiednio zgrywał się z resztą wnętrza oraz nie powodował „zgrzytu”. Nawet te najbardziej uniwersalne kolory, jak czarny oraz biały, należy z rozmysłem urządzić i dopasować do kolorystyki pozostałych elementów występujących w pomieszczeniu.

Co wybrać?

Inaczej bowiem możemy uzyskać efekt przytłoczenia czy kiczu – a tego przecież nie chcemy. Warto ponadto pamiętać, by wybierać oświetlenie energooszczędne – takie żarówki dają tyle samo (bądź nawet więcej) światła, co te tradycyjne, natomiast są o wiele bardziej przyjazne dla środowiska. Przy odrobinie wysiłku oraz kreatywności można zatem z powodzeniem zaaranżować nasze wnętrze jasno a przestronnie.