Hello!! My name is Jeanine

I love to eat, travel, and eat some more! I am married to the man of my dreams and have a beautiful little girl whose smiles can brighten anyone’s day!

Latest Recipes

Latest Tweets

Kosmetyki do samochodów

Na pewno przyjemniej korzysta się z auta czystego i zadbanego. Przejażdżki takim pojazdem potrafią sprawić kierowcy wielką przyjemność, bo jednak każdy lubi przebywać w otoczeniu uporządkowanym, schludnym oraz dosłownie pachnącym świeżością. Istnieją natomiast przeróżne kosmetyki samochodowe, które pomagają ten efekt uzyskać. Wśród nich przewijają się płyny do mycia oraz polerowania szyb, kosmetyki do czyszczenia silnika, nabłyszczające woski i preparaty umożliwiające odświeżenie lakieru.

Kosmetyki samochodowe

Zanim jednak zacznie się sięgać po te bardziej wyszczególnione kosmetyki, przeznaczone do pielęgnacji bądź czyszczenia drobniejszych i konkretnie wyznaczonych elementów, należałoby by było kupić coś uniwersalnego, co pozwoli na takie gruntowne wyczyszczenie całego samochodu. A tym czymś będzie nic innego jak tradycyjna piana aktywna. Jest ona absolutnie najlepszym uniwersalnym środkiem do czyszczenia różnego rodzaju pojazdów, w tym i zwykłych samochodów osobowych. Piany aktywnej używa się w stosunkowo prosty sposób. Wystarczy rozsmarować ją równomiernie na nawierzchni pojazdu, a następnie spłukać obficie ciepłą wodą. Trzeba jednakże pamiętać o tym, że jest to tzw. mycie wstępne, po którym powinno nastąpić oczyszczenie bardziej gruntowne oraz wnikliwe.

Wizerunek auta zależy od różnych detali

Nawet reflektory będą o nim decydować, więc oraz o nie wypadałoby zadbać. Pasta polerska do reflektorów pozwoli nadać im takiego wyglądu, jakim chwaliły się one dosłownie w dniu zakupu, gdy dopiero wyjeżdżało się nowym autem z salonu samochodowego. Równie ważne jak reflektory są natomiast szyby. Wypadałoby je przemywać nawet częściej, albowiem to właśnie na ich powierzchni lubią osadzać się pyłki i zwykły kurz. Szyby należałoby czyścić specjalnymi środkami przeznaczonymi do ich mycia. Olbrzymią ich zaletą jest to, że nie pozostawiają żadnych smug. Często również dodatkowo chronią okna przez gromadzeniem się na nich brudu.

Nierówna walka z brudem

Oczywiście do tych paru zupełnie podstawowych kosmetyków można by jeszcze dołączyć specjalne kosmetyki do opon bądź nawet i preparaty przeznaczone do usuwania owadów, które w szczególności dobrze sprawdzają się w okresie letnim. Każdy kierowca, który chce dbać o swój samochód, powinien w takie rzeczy regularnie inwestować.