Hello!! My name is Jeanine

I love to eat, travel, and eat some more! I am married to the man of my dreams and have a beautiful little girl whose smiles can brighten anyone’s day!

Latest Recipes

Latest Tweets

Kancelaria prawna Hiszpania

Wiele aspektów naszego życia wymaga zatrudnienia prawnika. Pierwszym, co przychodzi na myśl to rozwód. Problem może niezbyt przyjemny, lecz dość powszechny w społeczeństwie. Adwokat jest tą osobą, która przeprowadzi małżeństwo przez tą przykrą sytuacje. Przy rozwodzie jest wiele rzeczy, które trzeba ustalić. Jeżeli są dzieci to koniecznie trzeba zabezpieczyć kontakty z nimi. Często też należy podzielić majątek małżonków. Ale nie tylko sprawy rozwodowe wymagają pomocy prawnika, bo np przy sprawach spadkowych jest podobnie.

Niezwykle często mamy do czynienia z tym, że po śmierci członka rodziny, nie jesteśmy w stanie sami zając się tym tematem. Kancelaria prawna to miejsce, gdzie znajdziemy wsparcie i zostaniemy poprowadzeni. W dzisiejszych czasach coraz więcej par decyduje się na podpisanie intercyzy przed ślubem. Jest to dobre rozwiązanie jeśli np jeden z małżonków prowadzi działalność gospodarczą i nie chce, żeby w razie niepowodzenia, druga strona odpowiadała finansowo. Kancelaria radców prawnych przygotuje taki dokument, który po podpisaniu sprawi, że nie tylko majątek żony czy męża będzie tylko jej, ale także długi. Jeśli mąż jest nieodpowiedzialny i swobodnie zaciąga pożyczki to po podpisaniu intercyzy, żona nie będzie finansowo za nie odpowiadać. Podsumowując, rozdzielność majątkową, sprawę rozwodową, sprawę spadkową załatwimy z pomocą adwokata. Lecz nie tylko to. Każdy przecież wie, że kancelaria prawna zajmuje się również reprezentowaniem stron przed sądem w sprawach karnych, cywilnych lub gospodarczych. Każdy, kto jest oskarżony o popełnienie przestępstwa, ma prawo do adwokata. Jeżeli takiej osoby nie niego nie stać to przysługuje mu prawnik z urzędu. Zawód adwokata jest potrzebny społecznie oraz ogólnie szanowany, a także wzbudza zaufanie.

Aby zostać adwokatem trzeba skończyć studia prawnicze, które nie należą do łatwych i nie każdy się na nie może dostać. Gdy już się to uda to dopiero połowa sukcesu, bo w trakcie studiów czeka na studenta dużo nauki. Później ma miejsce aplikacja oraz egzamin. Prawnicy specjalizują się w prawie rodzinnym, prawie gospodarczym, karnym, administracyjnym, handlowym czy międzynarodowym. Dziedzin jest wiele a każda kancelaria prawna specjalizuje się w wybranych zagadnieniach.