Hello!! My name is Jeanine

I love to eat, travel, and eat some more! I am married to the man of my dreams and have a beautiful little girl whose smiles can brighten anyone’s day!

Latest Recipes

Latest Tweets

Kalkulatory dietetyczne – nieoceniona pomoc w odchudzaniu

Jeszcze nigdy tak jak dziś zdrowy tryb życia i odżywiania nie był aż tak bardzo promowany. Wiadomo, że u podstaw długiego i zdrowego życia leży: zdrowe jedzenie w odpowiedniej ilości, ruch, odpowiednia ilość snu i wody. Oczywiście, wszystko to brzmi łatwo jedynie w teorii. Oczywiście, można zrezygnować z tłustych i słodkich potraw, uczęszczać na zajęcia fitness i nosić wszędzie butelkę z wodą, ale skąd mamy wiedzieć, co dokładnie możemy jeść i w jakich ilościach?

Kalkulatory dietetyczne

Z pomocą przychodzą kalkulatory dietetyczne, które w postaci strony internetowej bądź aplikacji dokładnie powiedzą nam, czy to co uważamy za zdrowe jedzenie jest rzeczywiście zdrowe, i ile musimy spalić na zajęciach fitness, aby nasza dieta odniosła oczekiwany rezultat. Kalkulatory dietetyczne pomagają obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne w oparciu o wprowadzone dane, poczynając od podstawowego współczynnika BMI, aż do skomplikowanych wyliczeń przemiany materii i spalania kalorii.

Uzbrojeni w te informacje, o wiele łatwiej zdecydujemy się na odpowiednie zdrowe jedzenie. Jako, że ważne są nie tylko odpowiednie składniki ale również prawidłowo dobrane ilości, nieodzownym sprzętem w kuchni każdej osoby dbającej o odpowiednio zbilansowaną dietę jest waga kuchenna. Nawet największa ilość zajęć fitness nie jest tak ważna, jak prawidłowo dobrane posiłki – ale spokojnie, kalkulatory dietetyczne sprawiają, że o wiele łatwiej obliczyć potrzebne składniki i proporcje.

A może jednak dietetyk?

Jeżeli jednak kalkulatory dietetyczne wydają nam się zbyt skomplikowane, lub nie jesteśmy pewni z jakiego wzoru korzystać, zawsze z pomocą przyjdzie nam profesjonalny dietetyk. Jest to osoba z wieloletnim przygotowaniem, właśnie do tego by osobom stojącym dopiero na starcie przygody z odchudzaniem i odpowiednim odżywianiem, dokładnie opowiedzieć na czym polega zdrowe jedzenie w odpowiednich proporcjach.

Nie należy się wstydzić ani obawiać spotkania z dietetykiem – jest to specjalista jak każdy inny, który w oparciu o specjalistyczną wiedzę doradzi jaka dokładnie ilość zajęć fitness będzie dla nas odpowiednia, a po zapoznaniu się z naszym jadłospisem, powie nam raz na zawsze, czy to co zawsze uważaliśmy za zdrowe jedzenie, przypadkiem nie miało ujemnego wpływu na nasze samopoczucie.