Hello!! My name is Jeanine

I love to eat, travel, and eat some more! I am married to the man of my dreams and have a beautiful little girl whose smiles can brighten anyone’s day!

Latest Recipes

Latest Tweets

Jakie meble loftowe warto wybrać?

Tuż po stylu skandynawskim zapanowała moda na styl industrialny. Surowe mocne wnętrza o wyrazistym charakterze stały się celem większości osób projektujących swoje domy oraz mieszkania od podstaw. Styl industrialny ma pewną cechę wspólną ze stylem skandynawskim, albowiem podobnie jak on jest stylem minimalistycznym, jednakże różni się niemalże wszystkim innym – konstrukcjami, dekoracjami czy kolorystyką. Producent mebli industrialnych pokazuje wyraźnie, jakie elementy powinny zagościć w takiej aranżacyjnej koncepcji.

Jak wygląda styl loftowy?

Nie da się ukryć, że to od wyboru i zakupu mebli warto by było rozpocząć tworzenie nowej aranżacji, aby od samego początku nadać jej już jakąś postać oraz później móc ją tylko uzupełniać. W stylu industrialnym bardzo ważną rolę odgrywa prostota. Brakuje tutaj wymyślnych oraz wyszukanych kształtów. Konstrukcje mebli są więc proste, co nie oznacza, że są nudne, dlatego że te podstawowe kształty nabierają nietypowego charakteru za sprawą niepozornych detali. Szczegół ma tutaj spore znaczenie. Wielka prostokątna szafka może więc przypominać masywny drewniane blok, ale niezwykle ciekawym jej elementem okażą się metalowe małe nóżki, na których zostanie ona wsparta. Każdy producent komód loftowych oraz industrialnych stosuje też pewne typowe dla tych stylów połączenia kolorystyczne. Tutaj nie ma miejsca na jakieś barwne wariacje. Kolory są raczej stosowane oraz ziemiste, czyli mogą przyjąć odcień brązu, szarości bądź beżu. Ważną rolę odgrywa też czerń, która przeważnie gości właśnie w tych rozmaitych detalach. Brązowa komoda może więc występować na czarnych nóżkach, a beżowe krzesło może posiadać idealnie czarne oparcie.

Styl industrialny

W większości przypadków meble industrialne są meblami drewnianymi, albowiem to właśnie drewno jest najbardziej charakterystycznym tworzywem dla tej stylistyki. To akurat dobra wiadomość. W końcu drewniane meble nie są jakoś trudno dostępne, dlatego nikt nie powinien mieć problemów z tym, by wykonać z nich bazę dla swojej industrialnej aranżacji. Znakomite produkty zaoferuje klientom meble ze starego drewna producent. Styl industrialny jest bowiem w pewnym stopniu stylem starodawnym. Ma bowiem imitować pofabryczne aranżacje, które powstawały w dawnych czasach.