Hello!! My name is Jeanine

I love to eat, travel, and eat some more! I am married to the man of my dreams and have a beautiful little girl whose smiles can brighten anyone’s day!

Latest Recipes

Latest Tweets

Jakie alkohole powinny wystąpić na każdym stole weselnym?

Powoli próbujecie wyznaczać różne elementy składające się na waszą uroczystość weselną i doszliście do momentu, w którym wypadałoby wybrać jakiś alkohol na wesele? Akurat tutaj rozwiązanie jest bardzo proste. Zamiast kombinować i bawić się w wymyślanie cudacznych drinków, których później i tak nikt nie pije, pójdźcie w klasykę, czyli w te napoje wyskokowe, które zawsze są chętnie spożywane przez wszystkich Polaków.

Co wybrać?

Mówiąc o klasyce, już na samym początku trzeba wspomnieć o wódce. No bo czy ktokolwiek wyobraża sobie, aby ten typ alkoholu nie pojawił się na stoliku weselnym? Goście wręcz go zwykle oczekują. Jeśli nie ujrzą na stołach przynajmniej kilku butelek wódki, może zdarzyć się tak, że będą posiadać pewne pretensje do pary młodej, nawet jeśli nie powiedzą o nich na głos. Wódkę prawie wszyscy piją bardzo chętnie, zwłaszcza na weselach. Najczęściej sięgają po nią panowie, choć i paniom się to zdarza, zwłaszcza że z wódki można przecież w szybki i prosty sposób przyrządzić sobie kolorowego drinka. Absolutnie jest to najpopularniejszy i wręcz niezbędny trunek weselny. Wódkę zwykle się jednak czymś popija, dlatego pomyślcie również o tym, jakie napoje na wesele będą najlepiej do niej pasować. Niektórzy uwielbiają zapijać mocne trunki zwykłą wodą, ale są to raczej nieliczni. Zazwyczaj gorzałę podaje się więc w towarzystwie niegazowanych soków owocowych. Niezwykle dobrym wyborem będzie chociażby ten pomarańczowy. Aby nie stawiać go na stołach bezpośrednio w kartonach, koniecznie zaplanujcie to, by został on rozlany do eleganckich dzbanków i podany właśnie w takiej odmianie.

Napoje dodatkowe?

W rzeczywistości na takiej przeciętnej uroczystości weselnej wódka w zupełności wystarczy. Jeśli macie ograniczony budżet i nie chcecie przeznaczać go na inne napoje wysokoprocentowe, nie musicie wcale podawać piwa czy wina, bo z wódki też można przecież stworzyć coś mniej procentowego, dolewając do niej soku i dodając kostki lodu. Ale nie zapomnijcie o szampanie! Szampan na wesele jest równie obowiązkowym trunkiem co wódka. To właśnie nim goście wzniosą pierwszy toast oraz wypiją za wasze szczęście oraz miłość. Nie możecie zabierać im tej możliwości. Każdy przecież oczekuje tego pierwszego toastu, który jest zwiastunem całej fantastycznej zabawy.