Hello!! My name is Jeanine

I love to eat, travel, and eat some more! I am married to the man of my dreams and have a beautiful little girl whose smiles can brighten anyone’s day!

Latest Recipes

Latest Tweets

Jak żyć w zgodzie z naturą?

Mniej często znaczy więcej. Proste rozwiązania bywają lepsze od tych wymyślnych, pomimo iż są mniej efektowne i dlatego też mniej osób chce z nich korzystać. Najzdrowszy dla człowieka styl życia to ten oparty na życiu w zgodzie z naturą, ale warto pamiętać o tym, że praktyka musi tutaj iść w parze z teorią. Można przeczytać tysiące książek na temat istoty uważności, medytacji, połączenia z otoczeniem czy też wryć sobie na pamięć wszystkie kluczowe reguły zdrowego żywienia, ale jeżeli przyswojone zasady nie znajdą swojego odzwierciedlenia w życiu codziennym, absolutnie nic z nich dobrego nie wyniknie.

Istota myślenia

Ludzki organizm jest na tyle inteligentny, że zwykle sam podpowiada swojemu „gospodarzowi”, co takiego będzie dla niego dobre. Problem jest w tym, że zwykle mało kto chce tego organizmu słuchać. Zamiast iść za głosem intuicji i dać sobie przyzwolenie na dłuższy odpoczynek w chwili odczuwania skrajnego spadku energii i braku motywacji do czegokolwiek, ludzie potrafią na siłę popychać się do przodu, co kończy się na ogół totalnym wypaleniem i niewychodzeniem z łóżka przez kolejnych parę dni.

Wszystko wymaga pewnej wprawy, więc i słuchania samego siebie trzeba się nauczyć, zwracając uwagę na te wszystkie delikatne sygnały, które organizm wysyła na każdym kroku. Natura też bywa tutaj pomocna. Dużo łatwiej można bowiem wsłuchać się w swoje prawdziwe uczucia oraz emocje podczas długiego spaceru po lesie bądź wędrówki po parku niżeli w trakcie bezmyślnego przeglądania mediów społecznościowych, kiedy to cała uwaga jest skupiona na kolorowych i szybkich treściach. Ogólnie rzecz biorąc czas spędzony z naturą zawsze będzie wartościowy. Nawet piętnastominutowy spacer potrafi dać człowieka więcej niżeli godzinne ślęczenie przed ekranem smartfona.

Życie z naturą

Życie w zgodzie z naturą nie musi jednakże oznaczać całkowitego odcinania się od zewnętrznych bodźców i możliwości zapewnianych przez odkrycia współczesnego świata. Każdy powinien mieć swoje pasje. Dla niektórych będzie nią literatura, a dla innych granie w gry komputerowe, w czym również nie ma niczego złego. Najważniejsze jest to, aby znaleźć gdzieś ten rozsądny balans pomiędzy korzystaniem z technologii, a obcowaniem z naturalnym światem, bo to równowaga daje na ogół pełne poczucie szczęścia.