Hello!! My name is Jeanine

I love to eat, travel, and eat some more! I am married to the man of my dreams and have a beautiful little girl whose smiles can brighten anyone’s day!

Latest Recipes

Latest Tweets

Jak sprzedać odzież używaną?

Odzież używana jest teraz w cenie. Ludzie coraz chętniej po nią sięgają i coraz bardziej się do niej przekonują, nie chcąc przeznaczać olbrzymich pieniędzy na zakup drogich ciuchów, których cena wcale nie idzie w parze z jakością, bo bywa wręcz odwrotnie. Odzież używaną można więc kupować, lecz można ją też sprzedawać oraz sporo na tym zarabiać. Jak to jednak robić? Który importer odzieży używanej okaże się najlepszy? Aby zacząć taką sprzedaż, należy pomyśleć o założeniu własnego lumpeksu, a do tego niezbędne jest otwarcie własnej działalności gospodarczej.

Własna firma stale jednak wiąże się ze sporymi kosztami. Najwięcej pieniędzy trzeba w nią włożyć na samym początku. Po przygotowaniu wstępnego kosztorysu wiele osób rezygnuje ze swoich planów już w przedbiegach, obawiając się tylko kolejnych strat i nie widząc żadnych szans na odzyskanie utraconych finansów. Jest na to jednak sposób. W przypadku otwierania nowych firm stale można ubiegać się o różnorodne dofinansowania, które dzisiaj są przydzielane niemalże każdemu. Darowizny otrzymuje się od Urzędu Pracy. Mogą one wynieść nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Krok drugi – znalezienie dobrego dostawcy. A może się nim okazać po prostu jakaś hurtownia z odzieżą używaną. Im większa ona będzie, tym lepiej. Trzeba dać konsumentom jakiś wybór, aby chcieli oni wracać do konkretnego sklepu i polecali go innym, w ten sposób zupełnie nieświadomie praktykując skuteczny marketing szeptany. Odzież można sprowadzać i z polskich hurtowni, i zza granicy. Teraz jest spory popyt chociażby na ubrania z Anglii. Mają one dość dobrą jakość i stosunkowo niską cenę. Nie należy jednak skupiać się na zakupach detalicznych, gdyż one są totalnie nieopłacalne.

Odzież używana hurt okaże się znacznie bardziej ekonomicznym wyborem. Kupując więcej ubrań w jednym czasie, automatycznie obniża się cenę każdej sztuki odzieży. Warto mieć więc jakąś swoją stałą hurtownię i to w niej dokonywać kolejne zakupy. Następnie trzeba jeszcze pomyśleć o lokalizacji nowego lumpeksu, by założyć go w takim miejscu, w którym zostanie on szybko dostrzeżony przez ewentualnych klientów. Ubrania należałoby też sprzedawać przez Internet. Jest to nawet prostsze wyjście z sytuacji.