Hello!! My name is Jeanine

I love to eat, travel, and eat some more! I am married to the man of my dreams and have a beautiful little girl whose smiles can brighten anyone’s day!

Latest Recipes

Latest Tweets

Jak oświetlić salon?

Oświetlenie zawsze będzie odgrywać bardzo ważną rolę w aranżacji każdego pomieszczenia. Nie wolno go zaniedbywać. Planując wnętrze salonu, nie możesz dobrać do niego zupełnie przypadkowych lamp oraz liczyć na to, że jakimś cudem wpasują się one w otoczenie i połączą się z wcześniej zastosowanymi elementami. Nie zawsze tak się stanie. Nawet lampy do salonu powinny zostać do tego salonu odpowiednio dobrane. Zamiast zatem ryzykować utworzeniem niespójnej oraz przez to mało atrakcyjnej aranżacji, dokładnie przemyśl sobie każdy jej detal.

Jakie lampy wybrać?

Po prostu zaprojektuj wszystko, aby nie dać się zaskoczyć. Żaden architekt nie działa po omacku, a skoro chcesz aranżować domowe przestrzenie na własną rękę, musisz brać przykład z najlepszych i inspirować się ich działalnością. Inspiruj się także przygotowanymi już aranżacjami wnętrz. Nikt przecież nie powiedział, że projekt twojego salonu musi być absolutnie unikalnym i niespotykanym wytworem, jakiego świat nigdy wcześniej nie widział. Przeciętnemu człowiekowi wcale na tym nie zależy. Skoro więc jesteś w stanie zastosować jakieś sprawdzone oraz klasyczne rozwiązania, poszukaj ich w czasopismach wnętrzarskich i popatrz, jakie typy oświetlenia są teraz na topie. Ostatnio architekci entuzjastycznie sięgają chociażby po lampy do szynoprzewodu. Nazwa brzmi niecodziennie, ale gdy poszukasz takich lamp w Internecie, przekonasz się że są one po prostu odmianą nieco bardziej nowoczesnego oświetlenia, które za sprawą swojego designu doskonale odnajdzie się właśnie w nowocześniejszych wnętrzach. Wolisz jednak coś prostszego? Twój salon jest na tyle niewielki, iż obawiasz się, że po wprowadzeniu do niego kilku dodatkowych lamp jeszcze bardziej go pomniejszysz?

Mały pokój, co zrobić?

W takim razie zdecyduj się na niezwykle uniwersalne spoty sufitowe, które często w pomieszczeniach pozostają praktycznie niewidoczne. Musisz po prostu dopasować oświetlenie do charakteru oraz typu wnętrza. A to akurat zawsze da się zrobić. Jako że jednak aranżacja domowych wnętrz nie jest wcale aż tak prosta, czasem warto zlecić ją komuś, kto zna się na niej bardziej niżeli przeciętna osoba. Jeśli tylko cię na to stać, rozpocznij współpracę z właściwym architektem wnętrz. Jego pomoc bywa dosłownie na wagę złota.