Hello!! My name is Jeanine

I love to eat, travel, and eat some more! I am married to the man of my dreams and have a beautiful little girl whose smiles can brighten anyone’s day!

Latest Recipes

Latest Tweets

Holowanie Zachodniopomorskie

Zdecydowana większość osób z pewnością spotkała się kiedyś z sytuacją, kiedy to samochód w trakcie podróży uległ awarii. Co w takiej sytuacji można zrobić? Skoro auto odmawia posłuszeństwa i sam kierowca nie jest w stanie naprawić usterki, nie pozostaje nic innego jak wezwanie specjalnych służb, które świadczą usługi, takie jak między innymi holowanie auta.

Pomoc drogowa

Sytuacje losowe czasami wymuszają na kierowcach korzystanie z usług firm, które zajmują się pomocą w trakcie awarii. Pomoc drogowa jest w dzisiejszych czasach tym bardziej konieczna, ze względu na fakt, ile to samochodów osobowych porusza się po polskich drogach. Jedną z usług, jakie świadczą te przedsiębiorstwa jest holowanie aut w przypadku awarii. Co należałoby o tym wiedzieć? Sama definicja holowania mówi o tym, iż jest to czynność polegająca na przemieszczaniu pojazdu, który nie posiada bądź został chwilowo pozbawiony własnego napędu. Odbywa się to w większości przypadków poprzez ciągniecie owego pojazdu przez inny za pomocą linki. Trzeba wspomnieć tutaj o tym, że w trakcie holowania pojazdu powinny być zachowane wszelkie zasady bezpieczeństwa. Jest to bowiem czynność dość niebezpieczna. Pojazdy powinny być ze sobą w odpowiedni sposób połączone, aby w trakcie transportu nie doszło do wypadku.

Czym jest laweta?

Aktualnie firmy drogowe wykorzystują jednak nieco inny sposób holowania pojazdów, bowiem używają w takich wypadkach lawety. Jest to pojazd albo też platforma, która służy do przewożenia pojazdów. Ten sposób przemieszczania samochodów bądź innych maszyn jest zdecydowanie bardziej bezpieczny, dlatego że ładunek jest w odpowiedni sposób zabezpieczony. Jest to także szybsze i łatwiejsze rozwiązanie. Pomoc drogowa jest dzisiaj wyposażona w samochody z lawetą, które bardzo usprawniają prace. Jedyne co kierowca pojazdu musi zrobić, to wjechać samochodem na lawetę oraz odpowiednio go do niej przymocować. Oczywiście firmy oferujące takie usługi pobierają odpowiedniej wysokości opłaty, jednakże bez nich byłoby zdecydowanie trudniej rozwiązać problem awarii samochodu. Warto sprawdzić, czy w okolicy znajdują się przedsiębiorstwa, świadczące takie usługi. Korzystanie z lawety w czasie holowania sprawi, że zarówno pojazd dotrze bezpiecznie na miejsce, jak i kierowca.