Hello!! My name is Jeanine

I love to eat, travel, and eat some more! I am married to the man of my dreams and have a beautiful little girl whose smiles can brighten anyone’s day!

Latest Recipes

Latest Tweets

Holowanie – czyli pomoc w nagłych sytuacjach

Zdecydowana większość osób z pewnością spotkała się kiedyś z sytuacją, kiedy to samochód w trakcie podróży uległ awarii. Co w takiej sytuacji można zrobić? Skoro auto odmawia posłuszeństwa i sam kierowca nie jest w stanie naprawić usterki, nie pozostaje nic innego jak wezwanie specjalnych służb, które świadczą usługi, takie jak między innymi holowanie auta.

Pomoc drogowa

Sytuacje losowe czasami wymuszają na kierowcach korzystanie z usług firm, które zajmują się pomocą w trakcie awarii. Pomoc drogowa jest w dzisiejszych czasach tym bardziej konieczna, ze względu na fakt, ile to samochodów osobowych porusza się po polskich drogach. Jedną z usług, jakie świadczą te firmy jest holowanie aut w przypadku awarii. Co warto o tym wiedzieć? Sama definicja holowania mówi o tym, iż jest to czynność polegająca na przemieszczaniu pojazdu, który nie posiada lub został chwilowo pozbawiony własnego napędu. Odbywa się to w większości przypadków poprzez ciągniecie owego pojazdu przez inny za pomocą lin. Należy wspomnieć tutaj o tym, że w trakcie holowania pojazdu powinny być zachowane wszelkie zasady bezpieczeństwa. Jest to bowiem czynność dość niebezpieczna. Pojazdy powinny być ze sobą w odpowiedni sposób połączone, aby w trakcie transportu nie doszło do wypadku.

Czym jest laweta?

Obecnie firmy drogowe wykorzystują jednak nieco inny sposób holowania pojazdów, bowiem używają w takich wypadkach lawety. Jest to pojazd albo też platforma, która służy do przewożenia pojazdów. Ten sposób przemieszczania aut bądź innych maszyn jest zdecydowanie bardziej bezpieczny, dlatego że ładunek jest w odpowiedni sposób zabezpieczony. Jest to także szybsze i łatwiejsze rozwiązanie. Pomoc drogowa jest dziś wyposażona w samochody z lawetą, które bardzo usprawniają prace. Jedyne co kierowca pojazdu musi zrobić, to wjechać samochodem na lawetę i odpowiednio go do niej przymocować. Oczywiście firmy oferujące takie usługi pobierają odpowiedniej wysokości opłaty, jednakże bez nich byłoby zdecydowanie trudniej rozwiązać problem awarii samochodu. Warto sprawdzić, czy w okolicy znajdują się przedsiębiorstwa, świadczące takie usługi. Korzystanie z lawety podczas holowania sprawi, że zarówno pojazd dotrze bezpiecznie na miejsce, jak i kierowca.