Hello!! My name is Jeanine

I love to eat, travel, and eat some more! I am married to the man of my dreams and have a beautiful little girl whose smiles can brighten anyone’s day!

Latest Recipes

Latest Tweets

Chirurgiczne zabiegi stomatologiczne w Przeźmierowie

Lęk przed stomatologiem jest zakorzeniony w głowach wielu z nas. Traumatyczne wspomnienia ze szkolnych gabinetów napawają nas bojaźnią przed zadbaniem o swoje uzębienie. Jednakże są sytuacje gdy jesteśmy zmuszeni odbyć wizytę u dentysty – potrzebne jest leczenie kanałowe, chirurgiczne usuwanie ósemek bądź wstawianie koronek zębowych. Co powinniśmy wiedzieć na temat zabiegów wykonywanych w gabinecie stomatologicznym w Przeźmierowie.

Chirurgiczne usuwanie ósemek – jak wygląda zabieg?

Jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgicznych w stomatologii. Wskazaniem do wykonania resekcji zęba jest najczęściej próchnica w zaawansowanym stadium, bądź złe ułożenie zębów w łuku zębowym. Decyzja o usunięciu zęba podejmowana jest w oparciu o zdjęcie rentgenowskie lub przy przeprowadzeniu tomografii komputerowej. Czasami stomatolog prosi także o wykonanie badań krwi w celu sprawdzenia pracy układu krzepnięcia. Chirurgiczne usuwanie ósemek Przeźmierowo przeprowadzane jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym. Oczywiście każdy zabieg przebiega inaczej, ale zawsze najważniejszy jest komfort pacjenta.

Leczenie kanałowe – na czym polega?

W przypadku uszkodzenia miazgi zębowej przeprowadza się leczenie endodontyczne, potocznie nazywane kanałowym. Polega ono na usunięciu chorej miazgi z zęba oraz zabezpieczeniu powstałej przestrzeni właściwym wypełnieniem. Celem takich zabiegów jest pozbycie się dotkliwego bólu oraz prawidłowo wyleczone korzenie zębowe. Leczenie kanałowe Przeźmierowo wykonywane jest z dużą wiedzą oraz precyzją.

Korony zębowe – dla kogo są przeznaczone?

Korony zębowe są perfekcyjnym rozwiązaniem dla pacjentów, u których potrzebna jest rekonstrukcja zęba. Mają one funkcje ochraniające oraz wzmacniające. Mają one również właściwości estetyczne. Oczywiście istnieją też przeciwwskazania do założenia koronek – zbyt duże uszkodzenie zęba przez próchnicę czy zmiany w obrębie korzeni. Koronki zębowe Przeźmierowo są wykonywane po indywidualnej analizie stanu zdrowia pacjenta.

Zdrowe i piękne uzębienie może być naszą wizytówką. Należałoby zatem o nie zadbać. Chore zęby mogą doprowadzić także do poważniejszych powikłań. Jeżeli przemawia przez nas strach warto skorzystać z gabinetu stomatologicznego w Przeźmierowie, gdzie komfort i bezpieczeństwo pacjenta jest na najwyższym poziomie.