Hello!! My name is Jeanine

I love to eat, travel, and eat some more! I am married to the man of my dreams and have a beautiful little girl whose smiles can brighten anyone’s day!

Latest Recipes

Latest Tweets

Auto pomoc

Kluczem do sprawnego holowania lawetą jest użycie odpowiedniego sprzętu we właściwym czasie. Doświadczony pracownik może podejść do pojazdu, podpiąć urządzenie holownicze do samochodu i odjechać w około 10 sekund – wszystko to bez wychodzenia z kabiny ciężarówki. W większości przypadków osoby zajmujące się repozytorium muszą być ukryte – to istotna część pracy – zatem sprzęt repozytorium musi być jednakowo niewidoczny. W rzeczywistości czasami trudno jest uzgodnić, czy do przejęcia używa się ciężarówki, dlatego że sprzęt holowniczy można schować całkowicie poza zasięgiem wzroku.

Auto pomoc wykorzystuje lawety, by zabrać niesprawne pojazdy z drogi. Pomoc drogowa 24H jest jak sama nazwa wskazuje, czynna całą dobę. Lawety istnieją niemal tak długo, jak samochody jeżdżą po drogach. Oczywiście przez dziesięciolecia metody odholowywania uszkodzonych lub przejętych pojazdów ewoluowały. Wczesne systemy holownicze wymagały łańcuchów lub haków owiniętych wokół osi bądź szyny ramy. Niektórzy operatorzy lawet nadal stosują tę technikę w określonych warunkach. Metoda ta jest bardzo bezpieczna, lecz ustawienie pojazdu zajmuje dużo czasu i wysiłku, a i może porysować lub uszkodzić holowany pojazd. Urządzenia do podnoszenia opon lub kół zapobiegają uszkodzeniu pojazdu, dlatego że dotykają jedynie opon. Wsporniki są montowane przed i za kołami napędowymi pojazdu, a następnie zabezpieczane na miejscu za pomocą stalowych kołków. Gdy mechanizm lawety podnosi pojazd, koła są osadzone między wspornikami. Ta metoda holowania wymaga, żeby kierowca wysiadł z ciężarówki, aby ustawić wsporniki na miejscu i włożyć sworznie, lecz wykwalifikowany operator może to zrobić w około 30 sekund.

Najnowszą ewolucją technologii lawet jest zintegrowany podnośnik, znany również jako samozaładowczy wrak. Jest to system podnoszenia kół, którym można sterować z wnętrza ciężarówki i uruchamiać go za pomocą mocy hydraulicznej. Gdy ciężarówka cofa się do pojazdu docelowego, długie ramię, zwane żądłem, rozciąga się wzdłuż chodnika za ciężarówką. Przednia krawędź kołyski styka się z oponami, gdy druga strona kołyski wsuwa się pod pojazd, tuż obok opony. Wsporniki można następnie zamknąć hydraulicznie, obejmując opony po obu stronach. Wysięgnik holowniczy jest podniesiony, koła napędowe odrywają się od ziemi i laweta może ruszyć.